Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Igor Semshov joriy mavsumda Krasnodar jamoasining o‘yinida qanday o‘zgarishlar yuz bergani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa mavsumni boshlashda ruhiy jihatdan kuchaygan. Chempionlik ularga ishonch bag‘ishlagan.
Endi o‘yinda shoshqaloqlik va asabiylik yo‘q. Qanday natija bo‘lishidan qat’i nazar, Krasnodar futbolchilari o‘z o‘yin uslubidan voz kechmayapti.
Ular yetakchilarni almashtirsa-da, raqibni bosim ostida ushlab, g‘alabaga intilmoqda. Joriy Rossiya Premyer Ligasi mavsumining dastlabki bosqichida Krasnodar uch marta g‘alaba qozonib, bir marta mag‘lub bo‘ldi.
Murad Musayev boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Beshinchi turda Krasnodar o‘z maydonida Sochi jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Uchrashuv 17 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi natijalarini yanada yaxshilash imkonini beradi.

Semshov: Команда Краснодар стала сильнее морально
Бывший футболист сборной России Игорь Семшов высказался о том, какие изменения произошли в игре команды Краснодар в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда начала сезон с укреплённым психологическим состоянием. Чемпионство придало им уверенности.
Теперь в игре нет спешки и нервозности. Независимо от результата, футболисты Краснодара не отказываются от своего стиля игры.
Хотя они меняют лидеров, команда продолжает держать соперника под давлением и стремится к победе. В начальных этапах текущего сезона Российской Премьер-Лиги Краснодар одержал три победы и потерпел одно поражение.
Команда под руководством Мурада Мусаева занимает второе место в турнирной таблице. В пятом туре Краснодар проведёт матч на своём поле против команды Сочи.
Встреча состоится 17 августа и начнётся в 20:30 по московскому времени. Эта игра даст команде возможность улучшить свои результаты в сезоне.