Giovanni Leoni: Van Deyk dunyodagi eng zo‘r himoyachi
18 yoshli italyan himoyachisi Giovanni Leoni "Parma" klubidan "Liverpul"ga o‘tdi va bu transfer uchun 35 million yevro sarflandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Leoni "Liverpul" jamoasining sardori Virgil van Deykni dunyodagi eng yaxshi himoyachi deb hisoblaydi. U klubga bergan intervyusida yoshligidan boshlab van Deykning o‘yin uslubiga qoyil qolganini va uning bilan birga mashg‘ulot o‘tkazish hamda maydonda birga o‘ynashni intiqlik bilan kutayotganini aytdi.
Futbolchi so‘zlariga ko‘ra, van Deyk uning uchun eng zo‘r himoyachi hisoblanadi va imkon topilganda darhol uchrashishni xohlaydi. "Liverpul" klubi futbolchining transferi haqida rasmiy saytida juma kuni e’lon qildi.
Klub bilan Leoni o‘rtasida uzoq muddatli shartnoma imzolangan. Bu transfer jamoaning himoya chizig‘ini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi va yosh futbolchining kelajakka bo‘lgan umidlarini oshiradi.

Джованни Леони: Ван Дейк — лучший защитник в мире
18-летний итальянский защитник Джованни Леони перешёл из клуба "Парма" в "Ливерпуль", и за этот трансфер было заплачено 35 миллионов евро. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Леони считает капитана команды "Ливерпуль" Вирджила ван Дейка лучшим защитником в мире. В интервью клубу он рассказал, что с детства восхищается стилем игры ван Дейка и с нетерпением ждёт возможности тренироваться и играть вместе с ним на поле.
По словам футболиста, ван Дейк для него — лучший защитник, и при первой возможности он хотел бы встретиться с ним. Клуб "Ливерпуль" официально объявил о трансфере игрока на своём сайте в пятницу.
С клубом Леони подписал долгосрочный контракт. Этот трансфер призван ещё больше укрепить линию защиты команды и повысить надежды молодого футболиста на будущее.