Chervichenko: Zenit va Semak bir-biridan charchadi
Andrey Chervichenko, Spartak jamoasining sobiq prezidenti, Sankt-Peterburgning Zenit klubi mavsum boshidagi muvaffaqiyatsiz natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, klub va bosh murabbiy bir-biridan charchagan. Chervichenko so‘zlariga ko‘ra, Zenit jamoasi Semakdan, Semak esa Zenitdan charchagan.
Ushbu fikrlar Rossiya axborot agentligi tomonidan e’lon qilindi. Rossiyalik mutaxassis 2018 yildan buyon jamoani boshqarib kelmoqda va shu davr mobaynida olti marta ketma-ket Rossiya Premer-ligasida oltin medallarni qo‘lga kiritgan.
O‘tgan mavsumda Zenit Neva sohilidan joylashgan klub sifatida ikkinchi o‘rinni egallab, Krasnodarga imkoniyatni boy berdi. Hozirgi mavsumda esa jamoa to‘rt o‘yinda besh ochko jamg‘arib, sakkizinchi pog‘onada bormoqda.
Keyingi turda Zenit mehmondagi o‘yinda Spartak jamoasi bilan to‘qnash keladi. Zenitning hozirgi holati va bosh murabbiy bilan munosabatlari jamoaning natijalariga ta’sir qilayotgani ko‘zga tashlanmoqda.

Червиченко: Зенит и Семак устают друг от друга
Андрей Червиченко, бывший президент команды Спартак, высказался о неудачных результатах клуба Санкт-Петербург Зенит в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клуб и главный тренер устали друг от друга. По словам Червиченко, команда Зенит устала от Семака, а Семак — от Зенита.
Эти слова были опубликованы Российским информационным агентством. Российский специалист руководит командой с 2018 года и за это время шесть раз подряд завоевал золотые медали Российской Премьер-лиги.
В прошлом сезоне Зенит, как клуб, расположенный на берегу Невы, занял второе место, уступив возможность Краснодару. В текущем сезоне команда набрала пять очков в четырёх матчах и занимает восьмое место.
В следующем туре Зенит в гостях встретится с командой Спартак. Текущее состояние Зенита и отношения с главным тренером заметно влияют на результаты команды.