Allegri Milan bosh murabbiyi sifatida o‘yinni o‘tkazmaydi
Massimiliano Allegri «Milan» jamoasining bosh murabbiyi sifatida birinchi rasmiy o‘yinni o‘tkazib yuborishga majbur bo‘ladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni klub Italiya Kubogi doirasida «Bari» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi, ammo Allegri maydon chetidan jamoani boshqarolmaydi. Buning sababi shundaki, u 2024 yilda Turinning «Yuventus» jamoasini boshqargan paytda yuzaga kelgan voqea tufayli ushbu musobaqada ikki o‘yindan chetlatilgan.
Shunday qilib, Allegrining «Milan» bosh murabbiyi sifatida rasmiy debyuti 23 avgust kuni Italiya chempionati doirasida «Kremoneze»ga qarshi o‘yin bo‘ladi. Shuni ta’kidlash kerakki, Allegri ilgari ham «Milan» jamoasini boshqargan, bu esa o‘tgan o‘n yillikning birinchi yarmida sodir bo‘lgan.
Uning qaytishi jamoa uchun muhim voqea hisoblanadi. Jamoa va murabbiy o‘rtasidagi hamkorlik yangi natijalarga erishishga xizmat qiladi.
Allegrining maydondan tashqari faoliyati ham jamoaning muvaffaqiyatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Аллегри не проведет игру в качестве главного тренера Милана
Массимилиано Аллегри вынужден пропустить первый официальный матч в качестве главного тренера команды «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье клуб проведет матч в рамках Кубка Италии против «Бари», однако Аллегри не сможет руководить командой с края поля. Причина в том, что он был дисквалифицирован на два матча в этом турнире из-за инцидента, произошедшего в 2024 году, когда он возглавлял туринский «Ювентус».
Таким образом, официальный дебют Аллегри в качестве главного тренера «Милана» состоится 23 августа в матче чемпионата Италии против «Кремонезе». Следует отметить, что Аллегри уже ранее возглавлял «Милан», что произошло в первой половине прошлого десятилетия.
Его возвращение является важным событием для команды. Сотрудничество между командой и тренером будет способствовать достижению новых результатов.