Vilyarreal Real Oviedoni 2:0 hisobida mag‘lub etdi
Mehmonlar o‘yinga jasorat bilan kirishdi, ammo tajribali raqibga qarshi hech qanday natija qo‘lga kiritishmadi. 13-daqiqada "sariq submarina" darvozaboni Ilyas Chayrani itarib yubordi, natijada penalti belgilandi.
Ammo yaxshi tanilgan Salomon Rondon 11 metrdan zarbani darvozabon tomonidan qaytarildi. 28-daqiqada Alberto Reyna ikkinchi sariq kartochkasini oldi va uning jamoasi yana faqat himoyada o‘ynadi.
Bir daqiqa o‘tib, "Vilyarreal"ning zarbasi muvaffaqiyatsiz bo‘ldi, ammo Etta Eyong to‘pni bosh bilan tarmoqka joylab, hisobni ochdi – 1:0. Tez orada Pape Guye uzoqdan aniq zarba berib, hisobni ikki barobar oshirdi.
Ikkinchi bo‘limda mezbonlar ustunlik qilgan holda yigirma martadan ortiq zarba berdi, ammo hisob o‘zgarmadi. O‘yinning yakuniy hisobnomasi: Vilyarreal 2:0 Real Oviedo.
Ushbu o‘yin davomida jamoalar o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rishdi, ammo "Vilyarreal"ning tajribasi va samaradorligi g‘alaba qozonishiga yordam berdi. "Real Oviedo" esa yangi mavsumda o‘zini ko‘rsatishga harakat qildi, ammo raqib kuchli edi.

Вильярреал обыграл Реал Овьедо со счётом 2:0
В первом туре чемпионата Испании команда "Вильярреал" принимала нового участника сезона "Реал Овьедо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гости начали игру смело, но не смогли добиться результата против опытного соперника. На 13-й минуте вратарь "желтой субмарины" Ильяс Чайрани толкнул соперника, в результате чего был назначен пенальти.
Однако хорошо известный Соломон Рондон пробил с 11 метров, но вратарь отразил удар. На 28-й минуте Альберто Рейна получил вторую желтую карточку, и его команда снова играла только в обороне.
Спустя минуту удар "Вильярреала" не удался, но Этта Эйонг головой отправил мяч в сетку, открыв счет – 1:0. Вскоре Папе Гуе точно пробил издали, удвоив счет.
Во втором тайме хозяева владели преимуществом и нанесли более двадцати ударов, но счет не изменился. Итоговый счет матча: Вильярреал 2:0 Реал Овьедо.
В ходе этой игры команды проверяли свои возможности, но опыт и эффективность "Вильярреала" помогли одержать победу. "Реал Овьедо" пытался проявить себя в новом сезоне, но соперник оказался сильнее.