To‘rtta o‘yin yakunida Rostov jamoasi faqat bitta g‘alabaga erishgan va musobaqa jadvalida o‘tkazish o‘yinlari zonasida joylashgan. Onopko so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” kabi keng ijrochilar tanloviga ega emaslik va muhim futbolchilarning jamoani tark etishi natijalarga salbiy ta’sir ko‘rsatgan.
U jamoaning yomon natijalarini sobiq bosh murabbiy Valeriy Karpinning ketishi bilan bog‘lamadi. Hozirgi kunda Rostov jamoasi uch ochko bilan 13-o‘rinda bormoqda.
17 avgust kuni jamoa beshinchi tur doirasida mezbon bo‘lmagan holda Kazanning “Rubin” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi imkoniyatlaridan biri sifatida katta ahamiyatga ega.

Онопко: Плохой старт Ростова из-за нехватки исполнителей
Член тренерского штаба команды «Ростов» Виктор Онопко объяснил причины неудачного начала сезона 2025/2026. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По итогам четырёх матчей команда Ростова одержала всего одну победу и находится в зоне вылета в турнирной таблице. По словам Онопко, отсутствие широкого выбора исполнителей, как у «Зенита», и уход ключевых игроков негативно сказались на результатах.
Он не связывает плохие результаты команды с уходом бывшего главного тренера Валерия Карпина. В настоящее время команда Ростова занимает 13-е место с тремя очками.
17 августа команда в рамках пятого тура сыграет в гостях с казанским «Рубином». Эта игра имеет большое значение как очередная возможность для команды в сезоне.