Barselona Joan Garsiyani rasmiy ro‘yxatga oldi
«Barselona» jamoasi Ispaniya chempionatining birinchi turida «Malyorka»ga qarshi o‘yin oldidan darvozabon Joan Garsiyani ro‘yxatdan o‘tkazishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
La Liga rasmiy sayti yozgi transfer oynasida «Espanyol»dan «ko‘k-binafsha» jamoasiga qo‘shilgan darvozabonning ro‘yxatga olinganini tasdiqladi. Bugun Moskva vaqti bilan soat 20:30da «Malyorka»ga qarshi o‘yin boshlanadi va bosh murabbiy Hans-Diter Flik yangi futbolchidan foydalanishi mumkin.
Joan Garsiyaning transferi «Barselona»ga 25 million yevroga tushdi. O‘tgan mavsumda 24 yoshli futbolchi «Espanyol» safida barcha 38 o‘yinda maydonga tushdi, 51 ta gol o‘tkazib yubordi va sakkiz marta darvozasini daxlsiz saqladi.

Барселона официально зарегистрировала Жоана Гарсию
Команда «Барселона» сумела зарегистрировать вратаря Жоана Гарсию перед матчем первого тура чемпионата Испании против «Мальорки». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Официальный сайт Ла Лиги подтвердил регистрацию вратаря, перешедшего из «Эспаньола» в «сине-гранатовых» в летнее трансферное окно. Сегодня в 20:30 по московскому времени начнётся матч против «Мальорки», и главный тренер Ханс-Дитер Флик сможет использовать нового футболиста.
Трансфер Жоана Гарсии обошёлся «Барселоне» в 25 миллионов евро. В прошлом сезоне 24-летний футболист провёл все 38 матчей за «Эспаньол», пропустил 51 гол и восемь раз сохранил свои ворота в неприкосновенности.