Real Rodrigoni sotish uchun 100 million yevro talab qiladi
Madridning “Real” jamoasida o‘ynayotgan braziliyalik hujumchi Rodrigo “Manchester Siti” klubining qiziqish doirasida turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Nikolo Skira ijtimoiy tarmoqlar orqali ma’lumot berdi. Insayder ma’lumotlariga ko‘ra, tomonlar 24 yoshli futbolchining transferi bo‘yicha muzokaralar bosqichini o‘tkazishgan.
“Shaharliklar” rahbarlari Rodrigo bilan besh yillik shartnoma tuzishga tayyor. Madrid klubi esa futbolchini taxminan 100 million yevro atrofida taklif bo‘lsa, sotishga rozi.
Rodrigo 2019-yil yozidan buyon “qirollik” klubida faoliyat yuritmoqda. Uning amaldagi shartnomasi 2028-yil o‘rtalarida tugaydi.
Ushbu holat futbolchining kelajakdagi transferi bo‘yicha muhim omil hisoblanadi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar keyingi oylarda yakunlanishi kutilmoqda.

Реал требует 100 миллионов евро за продажу Родриго
Бразильский нападающий Родриго, выступающий за мадридский «Реал», находится в сфере интересов клуба «Манчестер Сити». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Николо Скира сообщил в социальных сетях. По данным инсайдера, стороны провели этап переговоров по трансферу 24-летнего футболиста.
Руководство «горожан» готово заключить с Родриго пятилетний контракт. Мадридский клуб же согласен продать футболиста примерно за 100 миллионов евро.
Родриго выступает за «королевский» клуб с лета 2019 года. Его действующий контракт истекает в середине 2028 года.
Эта ситуация является важным фактором для будущего трансфера футболиста. Ожидается, что соглашения между клубом и игроком будут завершены в ближайшие месяцы.