Prudnikov: Spartak va Zenit o‘yini murakkab kechadi
Moskva «Spartak» jamoasi Rossiya Premer-ligasining beshinchi turida Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasi bilan kuch sinashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga oid fikrlarini «xalq jamoasi» sobiq futbolchisi Aleksandr Prudnikov o‘rtoqlashdi. «Hozir ko‘pgina jamoalar chempionatga endigina kirib kelmoqda.
Bu o‘yinda ikki poytaxtning derbisi bo‘ladi, shuning uchun ikkala jamoa uchun ham bu murakkab, ammo muxlislar uchun qiziqarli bahs bo‘ladi», – dedi Aleksandr «Match TV»ga bergan intervyusida. Qizil-oq jamoa bugun, 16 avgust kuni «Lukoyl Arena» stadionida mehmonlarni qabul qiladi.
Asosiy hakamning birinchi furi 17:30 da Moskva vaqti bilan boshlanadi. O‘yindan oldin «Spartak» 11-o‘rinda, «Zenit» esa sakkizinchi pog‘onada turibdi.

Прудников: матч Спартак и Зенит будет сложным
Московский «Спартак» в пятом туре Российской Премьер-лиги встретится с петербургским «Зенитом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своими мыслями об этой игре поделился бывший футболист «народной команды» Александр Прудников. «Сейчас многие команды только входят в чемпионат.
В этой игре будет дерби двух столиц, поэтому для обеих команд это будет сложный, но интересный для болельщиков матч», – сказал Александр в интервью «Матч ТВ». Красно-белая команда сегодня, 16 августа, примет гостей на стадионе «Лукойл Арена».
Первый свисток главного судьи прозвучит в 17:30 по московскому времени. Перед игрой «Спартак» занимает 11-е место, а «Зенит» – восьмое.