Ahmat kapitanidan Adiyev futboliga tayyorgarlik haqida
Rossiya chempionatining beshinchi turi doirasida Grozniy shahrining "Ahmat" jamoasi o‘z maydonida Samaradan kelgan "Krylya Sovetov" jamoasi bilan kuch sinashadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinga mezbonlar himoyachisi va kapitan Rizvon Utsiev munosabat bildirdi. U o‘yin juda qiyin kechishini ta’kidladi.
"Krylya" jamoasi yaxshi himoyalanadi, biz Adiyevning futbol uslubini yaxshi bilamiz va shunga ko‘ra o‘yinga jiddiy tayyorgarlik ko‘ryapmiz, dedi futbolchi "Match TV" telekanalida. Bugun, 16 avgust kuni Grozniy stadionida bo‘lib o‘tadigan bu o‘yin mahalliy vaqt bilan soat 20:30 da boshlanadi.
Hozirgi paytda mezbonlar Premyer-liga turnir jadvalida 12-o‘rinda, mehmonlar esa uchinchi pog‘onada bormoqda. Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, har ikki tomon ham g‘alabaga intiladi.

Ахмат капитана Адиева о подготовке к футболу
В рамках пятого тура чемпионата России команда "Ахмат" из Грозного встретится на своем поле с командой "Крылья Советов" из Самары. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Защитник и капитан хозяев Ризвон Уциев прокомментировал эту игру. Он подчеркнул, что матч будет очень сложным.
"Команда "Крылья" хорошо защищается, мы хорошо знаем стиль футбола Адиева и соответственно серьезно готовимся к игре", — сказал футболист в эфире телеканала "Матч ТВ". Сегодня, 16 августа, матч, который пройдет на стадионе в Грозном, начнется в 20:30 по местному времени.
В настоящее время хозяева занимают 12-е место в турнирной таблице Премьер-лиги, гости — третье. Эта игра имеет важное значение для обеих команд, и обе стороны стремятся к победе.