Semak lavozimida qoladi, ishonch so‘nmagan
Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasining sobiq rahbari Leonid Tufrin "sine-belo-goluboy" jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semakning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U RPLning beshinchi turida "Spartak"ga qarshi bo‘ladigan o‘yindan oldin o‘z mulohazalarini aytdi. Tufrin ta’kidlashicha, agar "Zenit" "Spartak"dan mag‘lub bo‘lsa ham, Semakning lavozimiga xavf tug‘ilmaydi.
Uning o‘rniga muqobil murabbiy yo‘q va Semakga bo‘lgan ishonch hanuzgacha to‘liq tugamagan. Bu haqda "Chempionat" nashri xabar berdi.
Bugun, 16 avgust kuni, "Zenit" va "Spartak" jamoalari "Lukoyl Arena" stadionida uchrashadi. O‘yin Moskva vaqti bilan soat 17:30da boshlanadi.
Uchrashuvning batafsil matnli onlayn translyatsiyasini Liveresult.ru sayti orqali kuzatish mumkin. Ushbu o‘yin Rossiya chempionatining muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi va ko‘plab muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Останется на посту заместителя, доверие не угасло
Бывший руководитель петербургского «Зенита» Леонид Туфрин высказался о будущем главного тренера «сине-бело-голубых» Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими мыслями перед матчем пятого тура РПЛ против «Спартака». По словам Туфрина, даже если «Зенит» проиграет «Спартаку», должность Семака не окажется под угрозой.
У него нет альтернативного тренера, и доверие к Семаку до сих пор полностью не иссякло. Об этом сообщает издание «Чемпионат».
Сегодня, 16 августа, команды «Зенит» и «Спартак» встретятся на стадионе «Лукойл Арена». Игра начнётся в 17:30 по московскому времени.
Подробную текстовую онлайн-трансляцию матча можно смотреть на сайте Liveresult.ru. Эта игра считается одним из важных этапов чемпионата России и с большим интересом ожидается многими болельщиками.