Nizhegorodov Rubinda qolishni xohlaydi, dedi
Rubinning markaziy himoyachisi Konstantin Nizhegorodov Kazan klubidagi kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U shunday dedi: “Shartnomani uzaytirish masalasini Rubinga yo‘naltirish kerak. Men Kazan shahrini va jamoani juda yaxshi ko‘raman.
Agar klub va agent kelishib olsa, bu yerda o‘ynashni davom ettirishga tayyorman.” Bu so‘zlarni Nizhegorodov Metaratingsga aytgan. Futbolchi shuningdek, har doim ko‘proq maydonda o‘ynashni xohlashini ta’kidladi, biroq bosh murabbiy tomonidan berilgan imkoniyatlardan samarali foydalanish muhimligini bildirdi.
Joriy mavsumda 23 yoshli Nizhegorodov barcha turnirlarda uchta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol urishga muvaffaq bo‘lmagan. Uning amaldagi shartnomasi Rubinning 2026 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.
Shunday qilib, futbolchi kelgusida ham jamoada qolish imkoniyatini ko‘rib chiqmoqda va o‘z faoliyatini davom ettirishga tayyorligini bildirgan.

Нижегородов хочет остаться в Рубине, сказал
Центральный защитник Рубина Константин Нижегородов высказался о своем будущем в казанском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал: «Вопрос продления контракта нужно адресовать Рубину. Я очень люблю город Казань и команду.
Если клуб и агент договорятся, я готов продолжать играть здесь.» Эти слова Нижегородов сказал Metaratings. Футболист также подчеркнул, что всегда хочет больше играть на поле, но важно эффективно использовать предоставленные главным тренером возможности.
В текущем сезоне 23-летний Нижегородов вышел на поле в трех матчах во всех турнирах, но не сумел забить гол. Его действующий контракт с Рубином действует до середины 2026 года.
Таким образом, футболист рассматривает возможность остаться в команде в будущем и выразил готовность продолжать свою карьеру.