Levandovski: Xabi Alonso yorqin murabbiy bo‘ladi
Ispaniyaning "Real" futbol klubining bosh murabbiyi Xabi Alonso haqida "Barselona" jamoasining hujumchisi Robert Levandovski o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Alonso murabbiylik sohasida yorqin kelajakka ega. Levandovski Alonso jahon futbolidagi eng kuchli murabbiylardan biriga aylanishi mumkinligini ta’kidladi.
Ba’zan esa u eng yaxshi murabbiy bo‘lishi ehtimoli ham bor. Alonso o‘z jamoasidan maksimal natijalarni olishni va belgilangan maqsadlarga erishishni yaxshi biladi, dedi hujumchi.
Xabi Alonso 43 yoshda bo‘lib, joriy yil yoz oylarida "Real" klubi bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi. U "qirollik klubi" bilan 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan ish shartnomasini imzoladi.
Alonso jamoani yangi marralarga yetaklashga intilmoqda va uning murabbiylik faoliyatidan katta umidlar bor. Futbol ixlosmandlari uning ishini diqqat bilan kuzatmoqda.

Левандовски: Хаби Алонсо станет ярким тренером
Нападающий "Барселоны" Роберт Левандовски поделился своим мнением о главном тренере испанского футбольного клуба "Реал" Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у Алонсо светлое будущее в тренерской деятельности. Левандовски отметил, что Алонсо может стать одним из сильнейших тренеров в мировом футболе.
Иногда у него есть шанс стать лучшим тренером. Алонсо хорошо умеет добиваться максимальных результатов от своей команды и достигать поставленных целей, сказал нападающий.
Хаби Алонсо 43 года, и летом этого года он был назначен главным тренером клуба "Реал". Он подписал контракт с "королевским клубом", рассчитанный до середины 2028 года.
Алонсо стремится вести команду к новым вершинам, и от его тренерской деятельности ожидают больших успехов. Футбольные болельщики внимательно следят за его работой.