Mostovoy: Spartak Stankovich ketganda ham qoladi
Sobiq «Spartak» futbolchisi Aleksandr Mostovoy Dejan Stankovichning «qizil-oq» jamoasining bosh murabbiyi lavozimidan ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoy «Sport-Express» nashriga bergan intervyusida, agar Stankovich xohlagan bo‘lsa, u jamoani tark etishi mumkinligini ta’kidladi. Shu bilan birga, u «Spartak» jamoasi buzilmaydi, chunki bu klub doimo mavjud bo‘lib kelgan va kelajakda ham mavjud bo‘laveradi, kim kelishi yoki ketishi muhim emas, dedi.
Dejan Stankovich 2024-yil yozidan buyon «Spartak» jamoasining bosh murabbiyi hisoblanadi. Rossiya chempionati 2025/26 mavsumining to‘rtinchi turidan so‘ng, «qizil-oq» jamoasi musobaqa jadvalida 11-o‘rinni egallab, to‘rt ochkoga ega.
Serbiyalik murabbiy bilan tuzilgan amaldagi mehnat shartnomasi 2027-yil o‘rtalariga qadar mo‘ljallangan. Jamoaning kelajagi va natijalari murabbiyning faoliyatiga bog‘liq bo‘lib, unga ishonch bildirilmoqda.

Мостовой: Спартак останется, даже когда Станкович уйдет
Бывший футболист «Спартака» Александр Мостовой высказался о возможном уходе Деяна Станковича с поста главного тренера «красно-белых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию «Спорт-Экспресс» Мостовой подчеркнул, что если Станкович захочет, он может покинуть команду. При этом он отметил, что «Спартак» не развалится, так как этот клуб всегда существовал и будет существовать в будущем, независимо от того, кто приходит или уходит.
Деян Станкович является главным тренером «Спартака» с лета 2024 года. После четвертого тура чемпионата России сезона 2025/26 «красно-белые» занимают 11-е место в турнирной таблице, имея четыре очка.
Действующий контракт с сербским тренером рассчитан до середины 2027 года. Будущее команды и результаты зависят от работы тренера, которому оказывают доверие.