Natan van Kuperen, Vest Hem jamoasining yarim himoyachisi Edson Alvaresning agenti, futbolchining Ayaks klubiga qaytishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vest Hem jamoasi 2023 yil yozida Niderlandiyaning Ayaks klubidan Alvaresni 38 million yevroga sotib olgan edi. Agent ESPNga bergan intervyusida Ayaksning qiziqishi mavjudligini, ammo bu jarayon oson bo‘lmasligini ta’kidladi.
Shunga qaramay, hech narsa imkonsiz emasligini aytdi. Futbol bo‘yicha taniqli ekspert Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, Alvares uchun faqat Ayaks emas, balki boshqa bir nechta klublar ham kurashmoqda.
O‘tgan mavsumda 27 yoshli yarim himoyachi barcha turnirlarda jami 31 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta samarali uzatma amalga oshirgan. Uning Vest Hem bilan tuzgan shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan.

Аякс может выкупить Эдсона Альвареса
Натан ван Куперен, агент полузащитника Вест Хэма Эдсона Альвареса, высказался о возможном возвращении футболиста в клуб Аякс. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда Вест Хэм летом 2023 года приобрела Альвареса у нидерландского Аякса за 38 миллионов евро. Агент в интервью ESPN отметил, что интерес со стороны Аякса существует, но этот процесс не будет простым.
Тем не менее, он подчеркнул, что ничего невозможного нет. По информации известного футбольного эксперта Фабрицио Романо, за Альвареса борются не только Аякс, но и несколько других клубов.
В прошлом сезоне 27-летний полузащитник сыграл в общей сложности 31 матч во всех турнирах и сделал одну результативную передачу. Его контракт с Вест Хэмом рассчитан до 2028 года.