«Ахmat» jamoasi RPLda yuqori o‘rinlarni maqsad qilmoqda
«Ахmat» jamoasining darvozaboni Giorgi Sheliya joriy RPL mavsumidagi jamoa istiqbollari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Ахmat» doimo yuqori maqsadlarni ko‘zlaydigan, faqat omon qolishga emas, balki yuqori natijalarga erishishga intiladigan ambitsiyali klubdir. Sheliya ta’kidlashicha, jamoa RPL turnir jadvalida yuqori o‘rinlarni egallashni maqsad qilgan.
Hozirgi vaqtda «Ахmat» Rossiya chempionatining turnir jadvalida 12-o‘rinda turibdi va to‘rt o‘yindan keyin jami uch ochkoga ega. Beshinchi turda Stanislav Cherchesov boshchiligidagi jamoa Samaradagi «Krylya Sovetov» bilan o‘ynaydi.
Ushbu uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. «Ахmat» jamoasi mavsum davomida yaxshiroq natijalarga erishishga intilmoqda va muxlislaridan qo‘llab-quvvatlashni kutmoqda.

Команда «Ахмат» ставит перед собой высокие цели в РПЛ
Вратарь команды «Ахмат» Георгий Шелия высказался о перспективах команды в текущем сезоне РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Ахмат» — амбициозный клуб, который всегда ставит перед собой высокие цели, стремится не просто выжить, а добиться высоких результатов. Шелия подчеркнул, что команда нацелена занять высокие места в турнирной таблице РПЛ.
В настоящее время «Ахмат» занимает 12-е место в турнирной таблице чемпионата России и после четырёх матчей имеет в активе три очка. В пятом туре команда под руководством Станислава Черчесова сыграет с «Крыльями Советов» в Самаре.
Этот матч состоится 16 августа и начнётся в 20:30 по московскому времени. Команда «Ахмат» стремится добиться лучших результатов в течение сезона и рассчитывает на поддержку своих болельщиков.