Maksim Petrov: Oddiy xatolar o‘yinni hal qildi
“Baltika” va “Lokomotiv” o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi Maksim Petrov “Match TV”ga o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yuzida hech qanday quvonch belgisi yo‘qligini ta’kidladi. O‘yinning borishi davomida hisob 1:1 bo‘lishi jamoa uchun noqulay natija ekanligini aytdi.
Ayniqsa, oddiy xatolik tufayli gol o‘tkazib yuborish va ikki metr masofadan bo‘sh darvozaga to‘p kiritolmaslik juda achinarli ekanligini bildirgan. Maksim ishlatilmagan imkoniyatlarni to‘g‘ri baholab, bunday vaziyatlarda sovuqqonlik va tinchlik yetishmagani haqida gapirdi.
U bunday lahzalarda gol urish zarurligini ta’kidladi. U o‘zini eng yaxshi o‘yinchi deb hisoblashini so‘raganda, faqat golli uzatma uchun bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Shu bilan birga, butun jamoa bugungi o‘yinda munosib o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi. Maksim katta mehnat qilganini tan olib, natijadan norozi ekanligini yashirmadi.
Umuman olganda, u o‘yinning murakkab va qiyin kechganini, biroq jamoa har doim yaxshiroq natija uchun harakat qilishini aytdi.

Максим Петров: Простые ошибки решили игру
Лучший игрок матча между «Балтикой» и «Локомотивом» Максим Петров поделился своими впечатлениями от игры с «Match TV». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что на его лице не было никаких признаков радости. В течение игры счёт 1:1 был неудобным результатом для команды.
Особенно он отметил, что очень обидно пропустить гол из-за простой ошибки и не суметь забить мяч в пустые ворота с расстояния двух метров. Максим правильно оценил упущенные возможности и рассказал, что в таких ситуациях не хватало хладнокровия и спокойствия.
Он подчеркнул, что в такие моменты необходимо забивать голы. Когда его спросили, считает ли он себя лучшим игроком, он ответил, что это может быть только за голевую передачу.
Вместе с тем он отметил, что вся команда показала достойную игру в сегодняшнем матче. Максим признал, что приложил большие усилия и не скрывал своего недовольства результатом.
В целом он сказал, что игра была сложной и трудной, но команда всегда стремится к лучшему результату.