Slutskiyning jamoasi Superliga yetakchiligini yo‘qotdi
Shanba kuni Xitoy chempionati doirasida "Shanxay Shenxua" va "Jjetszyan Professional" jamoalari o‘rtasida o‘yinda 90 daqiqa davomida gol urilmadi va uchrashuv 0:0 hisobida yakunlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija natijasida Leonid Slutskiy boshchiligidagi "Shanxay Shenxua" jamoasi Superligada yetakchilikni yo‘qotdi. Hozirda ular 46 ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
Yetakchi "Shanxay Port" jamoasi esa 47 ochkoga ega. Oldinda yana to‘qqizta o‘yin kuni qolgan.
Eslatib o‘tish joizki, bir hafta oldin "Shanxay Shenxua" "Shanxay Port"ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan edi. Ushbu o‘yin natijasi ligadagi vaziyatni biroz o‘zgartirdi va jamoalar o‘rtasidagi kurash yanada qizg‘inlashmoqda.
Stadion "Xuchjou Olimpiya Sport Markazi"da o‘tkazilgan bu uchrashuvda har ikki jamoa himoyaga katta e’tibor qaratdi va hujumda imkoniyatlarni samarali amalga oshira olmadi. Natijada, durang hisobida o‘yin yakunlandi.

Команда Слуцкого потеряла лидерство в Суперлиге
В субботу в рамках чемпионата Китая в матче между командами «Шанхай Шэньхуа» и «Чжэцзян Профессионал» за 90 минут не было забито ни одного гола, и встреча завершилась со счётом 0:0. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В результате этого результата команда «Шанхай Шэньхуа» под руководством Леонида Слуцкого потеряла лидерство в Суперлиге. Сейчас они занимают второе место с 46 очками.
Лидирующая команда «Шанхай Порт» имеет 47 очков. Впереди ещё девять туров.
Стоит отметить, что неделю назад «Шанхай Шэньхуа» проиграл «Шанхай Порту» со счётом 1:2. Этот результат несколько изменил ситуацию в лиге, и борьба между командами становится ещё более напряжённой.
На стадионе «Хучжоу Олимпийский спортивный центр», где проходила эта встреча, обе команды уделяли большое внимание обороне и не смогли эффективно реализовать свои возможности в атаке. В итоге игра завершилась вничью.