Beshinchi tur doirasida bo‘lib o‘tgan Premyer liga uchrashuvida "Spartak" va "Zenit" jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda birinchi taymda ko‘p gol urildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida har ikki jamoa Mateo Kassyerra va Markinyosning gollari bilan hisobni ochdi. Birinchi bo‘lim oxiriga kelib, "qizil-oq" jamoasi oldinga chiqdi.
O‘ng qanotdan Kristofer Martins tomonidan amalga oshirilgan uzatma natijasida Jedson Fernandes raqib darvozasiga zarba berdi. Darvozabon bu zarbani qaytardi, biroq to‘p darvoza ustuniga tegib, oxir-oqibat tarmoqka kirdi.
Hisob 2:1 ga o‘zgardi. Onlayn jadvalga ko‘ra, "Spartak" 7 ochko bilan oltinchi o‘rinni egallab turibdi, "Zenit" esa 5 ochko bilan to‘qqizinchi pog‘onada joylashgan.
Ushbu o‘yinning matnli sharhi LiveResult.ru saytida taqdim etilgan. Uchrashuv yuqori darajada kechib, tomoshabinlarga qiziqarli daqiqalar taqdim etdi.
Har ikki jamoa o‘z imkoniyatlarini yaxshi namoyish etdi va o‘yinning birinchi bo‘limi ko‘plab vaziyatlarga boy bo‘ldi.

Джедсон Фернандеш вывел Спартак вперед
В матче пятого тура Премьер-лиги между командами «Спартак» и «Зенит» в первом тайме было забито много голов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры обе команды открыли счет голами Матео Кассьерры и Маркиньоса. К концу первого тайма команда «красно-белых» вышла вперед.
После передачи с правого фланга от Кристофера Мартинса Жедсон Фернандес нанес удар по воротам соперника. Вратарь отразил этот удар, но мяч коснулся штанги и в итоге оказался в сетке.
Счет изменился на 2:1. Согласно онлайн-таблице, «Спартак» занимает шестое место с 7 очками, а «Зенит» расположился на девятой позиции с 5 очками.
Текстовая трансляция этого матча представлена на сайте LiveResult.ru. Встреча прошла на высоком уровне и подарила зрителям интересные моменты.