Osiyo kubogi g‘oliblari tantanali ravishda kutib olindi (foto)
Bugun, 21 aprel kuni Toshkent xalqaro aeroportining uchinchi terminalida Saudiya Arabistonida futbol bo‘yicha o‘tgan o‘smirlar o‘rtasidagi Osiyo kubogida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan O‘zbekiston U-17 jamoasini tantanali kutib olish marosimi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyevning O‘zbekiston o‘smirlar milliy jamoasiga yo‘llagan tabriklarini Bosh vazir Abdulla Aripov o‘qib eshittirdi.
Avvalroq jamoa murabbiyi «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi» faxriy unvoni, futbolchilarga esa «Kelajak bunyodkori» medallari bilan taqdirlangani to‘g‘risida xabar berilgandi. Shuningdek, o‘yinni Sport telekanalida sharhlagan sharhlovchilar «Shuhrat» medali bilan mukofotlangan.

Победители Кубка Азии были торжественно встречены (фото)
Сегодня, 21 апреля, в третьем терминале международного аэропорта Ташкента состоялась торжественная встреча сборной Узбекистана U-17, которая завоевала победу на Кубке Азии среди юношей, прошедшем в Саудовской Аравии.
Поздравления президента Узбекистана Шавката Мирзиёева сборной Узбекистана зачитали премьер-министр Абдулла Арипов.
Ранее сообщалось, что тренер команды был награжден почетным званием «Заслуженный тренер Республики Узбекистан», а футболисты получили медали «Созидатель будущего». Также комментаторы, которые комментировали игру на спортивном телеканале, были награждены медалью «Шухрат».