Gvardiola: Chempionlik uchun kurash hali tugamagan
Nashrning yozishicha, italiyalik taniqli mutaxassis Karlo Anchelotti va CBF prezidenti Ednaldo Rodriges o‘rtasida dastlabki kelishuvga erishilgan. Biroq Anchelotti hozirgi vaqtda «qaymoqranglilar» bilan ishlashni ustuvor vazifa sifatida qabul qilgan.
Shunga qaramay, Braziliya futbol konfederatsiyasi ushbu kelishuvni imkon qadar tezroq rasmiylashtirish niyatida. Xususan, CBF rahbariyati La Liganing muhim va shov-shuvli o‘yini bo‘lgan, 12 may kuni o‘tadigan «Barselona»ga qarshi «El-klasiko»dan so‘ng shartnoma imzolashni rejalashtirmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Anchelottining Braziliya terma jamoasiga bosh murabbiy bo‘lib o‘tishi mamlakat futboli uchun katta voqea bo‘lib, jamoaning jahon chempionatidagi ishtiroki uchun yangi davr boshlanishi kutilmoqda.
Aytish kerakki, Anchelottining klubdagi katta tajribasi va chempionlik unvonlari uning Braziliya milliy jamoasida ham yuqori natijalarga erishishiga umid uyg‘otmoqda.
Holann Soboslai qizil kartochkasiga munosabat bildirdi
"Manchester Siti" hujumchisi Erling Holann Angliya Premer-ligasining so‘nggi turida "Liverpul" yarim himoyachisi Dominik Soboslai maydondan chetlatilgani yuzasidan o‘z fikrini
Sport Bugun, 13:59
CAFA U17 turniri Osiyo Kubogiga yo‘llanma beradi
Markaziy Osiyo futboli uchun muhim yangilik e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Endilikda CAFA U17 turniri oddiy mintaqaviy chempionat emas, balki Osiyo Kubogi final bosqichiga
Andreasyan: Zaharyan jarohatlar sabab barqaror o‘ynay olmayapti
Taniqli rejissyor Sarik Andreasyan «Real Sosyedad» jamoasida to‘p surayotgan yarimhimoyachi Arsen Zaharyan haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U futbolchining jarohatlar sababli
Sport Bugun, 12:46
Abduqodir Husanov: “Manchester Siti”da yangi yulduz!
O‘zbekiston milliy terma jamoasi himoyachisi Abduqodir Husanovning “Manchester Siti” jamoasi tarkibidagi o‘yinlari futbol olamida katta e’tibor qozonmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Angliya
Futbol tarixidagi eng yaxshi 100 futbolchi aniqlandi
The Athletic nashri tomonidan futbol tarixidagi eng yaxshi 100 nafar futbolchi ro‘yxati e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu ro‘yxat ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamalarga sabab
Toni Kroos: Saudiyada Ronalduga hurmat yetishmayapti
Madridning "Real" klubi va Germaniya terma jamoasining sobiq futbolchisi Toni Kroos Krishtianu Ronalduning Saudiya Arabistoni chempionatidagi vaziyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda

Мать выбросила двух детей с пятого этажа
Футбольная конфедерация Бразилии (CBF) планирует назначить главного тренера мадридского «Реала» Карло Анчелотти новым наставником национальной сборной. Об этом сообщает испанское издание AS.
По информации издания, между известным итальянским специалистом Карло Анчелотти и президентом CBF Эдналдо Родригесом достигнута предварительная договоренность. Однако в настоящее время Анчелотти считает приоритетной задачей работу с «сливочными».
Тем не менее, футбольная конфедерация Бразилии намерена как можно скорее официально оформить это соглашение. В частности, руководство CBF планирует подписать контракт после «Эль-класико» против «Барселоны», которое состоится 12 мая и является важной и шумной игрой Ла Лиги.
Согласно информации, переход Анчелотти на пост главного тренера сборной Бразилии станет значительным событием для футбола страны, и ожидается, что это откроет новую эру для участия команды в чемпионате мира.
Следует отметить, что большой опыт Анчелотти в клубе и титулы чемпиона внушают надежду на достижение высоких результатов в национальной сборной Бразилии.
Адемола Лукман перешёл в "Атлетико": 35 млн евро!
Бывший футболист петербургского «Зенита» Алексей Гасилин высказался по поводу ухода нигерийского нападающего Адемолы Лукмана из клуба «Аталанта». Об этом сообщает Zamin.uz. 28-летний футболист
Роналду влияет на решение Жезуша о будущем
Ситуация с Криштиану Роналду в футбольном клубе "Аль-Наср" может напрямую повлиять на будущее главного тренера команды Жорже Жезуша. Об этом сообщает Zamin.uz. Об этом сообщает
Спорт Сегодня, 10:32
Денис Макаров получил травму, срок возвращения неизвестен
Российский полузащитник Денис Макаров, играющий за турецкий клуб "Кайсериспор", получил травму. Об этом сообщает Zamin.uz. Пока срок его возвращения на поле неизвестен. Об этом сообщила
Спорт Сегодня, 10:21
«Ливерпуль» проиграл «Сити» в последние минуты
В очередном туре Английской Премьер-лиги команда «Ливерпуль» провела матч на своём поле — стадионе «Энфилд» против «Манчестер Сити». Об этом сообщает Zamin.uz. Встреча началась с того, что хозяева
Спорт Сегодня, 10:09
Карьеры: Мбаппе — большая удача для нашей команды
Защитник мадридского «Реала» Альваро Каррерас поделился своими мыслями о товарище по команде Килиане Мбаппе. Об этом сообщил Zamin.uz. Об этом сообщает «Euro-football.ru». В матче против «Валенсии»
Абдукодир Хусанов ярко сыграл в своем первом матче за Энфилд
Один из центральных матчей 25-го тура Английской Премьер-лиги (АПЛ) прошел на стадионе Энфилд. Об этом сообщает Zamin.uz. В нем команда «Манчестер Сити» на выезде обыграла «Ливерпуль» со счетом 2:1,