Xans-Diter Flik: «To‘rtta “El klasiko”da g‘alaba qozonish – bu tarixiy natija, lekin...»
Ispaniya La Ligasining 35-turida eng muhim va katta qiziqish uyg‘otgan bellashuv – "Barselona" va "Real" o‘rtasidagi navbatdagi "El klasiko" bo‘lib o‘tdi. Ushbu bellashuv nafaqat ikkala jamoa, balki butun futbol olami e’tiborini o‘ziga jalb qildi. Natijada muxlislar haqiqiy futbol spektaklining guvohiga aylanishdi.
To‘purarlikka boy va keskin kechgan uchrashuvda mezbonlar – "Barselona" o‘z xarakterini ko‘rsatib, 4:3 hisobida irodali g‘alabani qo‘lga kiritdi. Bu g‘alaba orqali kataloniyaliklar o‘zining chempionlik sari intilgan yo‘lida katta qadam tashladi.
Uchrashuvdan so‘ng, "Barselona" bosh murabbiyi Xans-Diter Flik matbuot bilan muloqotda g‘alabaning muhimligi va jamoaning kelajakdagi rejalari haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
«Biz bu mavsumda "Real" bilan o‘tkazgan barcha to‘rtta "El klasiko"da g‘alaba qozondik. Bu biz uchun tarixiy va muhim natija. Har bir g‘alaba muxlislarimiz uchun alohida ahamiyatga ega. Lekin biz hozir bundan ortiqcha quvonib ketmasdan, oldindagi uchrashuvlarni ham muvaffaqiyatli yakunlash haqida o‘ylashimiz kerak», – deb ta’kidladi murabbiy.
Flik, shuningdek, jamoasining o‘yinidan mamnun ekanligini, biroq maydonda xatolardan qochib bo‘lmasligini ham aytib o‘tdi:
«Albatta, men doim ham ochiqchasiga quvonishimni bildirmayman, ammo jamoam namoyish etayotgan futbol menga ma’qul kelmoqda. Futbol xatolarsiz bo‘lmaydi. Bizning asosiy vazifamiz – ana shu kamchiliklar sonini iloji boricha kamaytirish va yanada kuchli o‘yin ko‘rsatishdir», – deya qo‘shimcha qildi kataloniyaliklar ustozi.
Eslatib o‘tamiz, hozirda Ispaniya chempionatida mavsumning yakunlanishiga uch tur qolgan holda, "Barselona" 82 ochko bilan turnir jadvalida yetakchilik qilmoqda va eng yaqin raqibi "Real" klubini 7 ochkoga ortda qoldirgan. Agar kataloniyaliklar keyingi turda "Espanol" ustidan g‘alaba qozonsa, muddatidan oldin chempionlikni rasman rasmiylashtirishi mumkin bo‘ladi.

Ханс-Дитер Флик: «Четыре победы в "Эль Класико" – это исторический результат, но...»
В 35-м туре испанской Ла Лиги состоялся самый важный и вызывающий большой интерес матч – очередное "Эль Класико" между "Барселоной" и "Реалом". Это противостояние привлекло внимание не только обеих команд, но и всего футбольного мира. В результате болельщики стали свидетелями настоящего футбольного спектакля.
В насыщенном и напряженном матче хозяева – "Барселона" продемонстрировала свой характер и одержала волевую победу со счетом 4:3. Эта победа стала большим шагом для каталонцев на пути к чемпионству.
После матча главный тренер "Барселоны" Ханс-Дитер Флик поделился своими мыслями о важности победы и планах команды на будущее в общении с прессой.
«Мы выиграли все четыре “Эль Класико”, которые провели с "Реалом" в этом сезоне. Это исторический и важный результат для нас. Каждая победа имеет особое значение для наших болельщиков. Но мы не должны слишком радоваться этому, нам нужно думать о том, как успешно завершить предстоящие матчи», – подчеркнул тренер.
Флик также отметил, что доволен игрой своей команды, но добавил, что избежать ошибок на поле невозможно:
«Конечно, я не всегда открыто выражаю свою радость, но футбол, который демонстрирует моя команда, мне нравится. Футбол не бывает без ошибок. Наша основная задача – свести количество этих недостатков к минимуму и показывать еще более сильную игру», – добавил наставник каталонцев.
Напоминаем, что в настоящее время в испанском чемпионате осталось три тура до окончания сезона, "Барселона" занимает первое место в турнирной таблице с 82 очками и опережает ближайшего соперника "Реал" на 7 очков. Если каталонцы одержат победу в следующем туре над "Эспаньолом", они могут официально оформить чемпионство досрочно.