Dragan Cheran: hakamning xatolari, ko‘p gol urolmayotgani va "Paxtakor"dan ketishi haqida
O‘zbekiston kubogi "B" guruhi 3-turidan o‘rin olgan "Paxtakor" – "Nasaf" (6:3) uchrashuvidan so‘ng mehmonlar hujumchisi Dragan Cheran o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
- Bugungi o‘yin haqida fikr bildirsangiz.
- Yaxshi o‘yin bo‘ldi. Ko‘p gollar urildi. Afsuski, yutqazdik. Himoyada ko‘p xatolarga yo‘l qo‘ydik. Oxir-oqibat juda ko‘p gol o‘tkazib yubordik. Oltita gol. Bu juda ko‘p. Ha, ehtimol, kubokka keraklicha jiddiy yondashmagandirmiz. Ammo oldinda chempionat, Superkubok bor. Keyin esa Elit Chempionlar ligasi. Shuning uchun bu yutqazish, albatta, achinarli. Xullas, olg‘a yurishda davom etamiz.
- Ikkinchi bo‘lim boshida hakamga e’tiroz bildirganingiz uchun sizga sariq kartochka ko‘rsatildi. Jiddiy e’tirozda qanchalik asos bor edi?
- Odatdagidek, shunchaki hakam bilan gaplashmoqchi edim. Fikrimizni bildirmoqchi, fikr almashmoqchi edik. U bugun juda ziddiyatli edi, shunday deyish mumkin. U bir necha marta yaqqol "Paxtakor" foydasiga xato qildi. Bu ham, albatta, ozgina ta’sir ko‘rsatdi, lekin... Ular ham odam, xato qilishlari mumkin, shuning uchun hechqisi yo‘q.
- Sizni O‘zbekistonning ko‘p yillik to‘purari sifatida yaxshi bilamiz. Ammo bu yilgi ko‘rsatkichlaringiz yaxshi emas. Bunga sabab nimada?
- Bu yilgi maqsad boshqa. Mening vazifam – yoshlarga va "Nasaf"ga yordam berish. Nafaqat shaxsan, balki jamoaviy tarzda ham yordam berish kerak. Yana bir bor chempion bo‘lishimiz va nimaga qodir ekanligimizni ko‘rsatishimiz zarur. Bizda yaxshi jamoa jamlangan.

Драган Черан: ошибки судьи, отсутствие голов и уход из "Пахтакора"
После матча "Пахтакор" – "Насаф" (6:3) в 3-м туре группы "Б" Кубка Узбекистана нападающий гостей Драган Черан поделился своими мыслями.
- Как вы прокомментируете сегодняшнюю игру?
- Игра была хорошей. Забили много голов. К сожалению, мы проиграли. В защите допустили много ошибок. В итоге пропустили очень много голов. Шесть голов. Это очень много. Да, возможно, мы не отнеслись к кубку должным образом. Но впереди чемпионат, Суперкубок. А затем Лига элитных чемпионов. Поэтому это поражение, конечно, печально. В общем, продолжаем двигаться вперед.
- В начале второго тайма вам показали желтую карточку за протест к судье. Насколько серьезным был ваш протест?
- Как обычно, я просто хотел поговорить с судьей. Мы хотели высказать свое мнение, обменяться мнениями. Он сегодня был очень противоречивым, так можно сказать. Он несколько раз явно ошибся в пользу "Пахтакора". Это, конечно, оказало небольшое влияние, но... Они тоже люди, могут ошибаться, поэтому ничего страшного.
- Мы знаем вас как многолетнего бомбардира Узбекистана. Но ваши показатели в этом году не очень хороши. В чем причина?
- Цель в этом году другая. Моя задача – помочь молодежи и "Насафу". Помогать не только лично, но и командным образом. Нам снова нужно стать чемпионами и показать, на что мы способны. У нас собралась хорошая команда.