Jurnalist Migel Anxel Diasning ta’kidlashicha, “Santyago Bernabeu”da 24 may kuni “Real Sosedad”ga qarshi o‘tadigan La Liganing so‘nggi tur bahsi Modrich uchun xayrlashuv kechasiga aylanishi mumkin. Ayrim manbalar ushbu uchrashuvda muxlislar bilan samimiy vidolashuv kutilayotganini bildirmoqda.
Shu bilan birga, "Real"ni yangi mavsumdan boshqarishi mumkin bo‘lgan Xabi Alonso Modrichning taqdiriga doir qaror qabul qilishda ishtirok etmagani qayd etilmoqda. Demak, klubning qarori butunlay rahbariyat doirasida qabul qilingan bo‘lishi ehtimoldan xoli emas.
Modrich joriy mavsumda ham jamoa uchun muhim figura bo‘lib qoldi. U 55 ta uchrashuvda maydonga tushib, 4 ta gol va 9 ta assist bilan o‘z hissasini qo‘shdi. Har qancha yoshga kirgan bo‘lsa-da, Lukaning tajribasi va maydondagi qaram-quruvsiz harakatlari uni "Real" uchun bebaho aktivga aylantiradi.
Agar madrid klubi fikridan qaytmasa va yaqin kunlarda yangi bitim taklif etilmasa, futbol olami yana bir afsonaning boshqa sahifaga o‘tishiga guvoh bo‘ladi.
Zamin.uz tahririyati Modrichning “Real”dagi ehtimoliy oxirgi kunlarini diqqat bilan kuzatib boradi. Siz uning ketishi haqida qanday fikrdasiz? U hali jamoaga kerakmi?

Лука Модрич близок к уходу из "Реала"? Футболисту не предложили новый контракт
Будущее хорватской звезды Луки Модрича, который на протяжении более 12 сезонов писал историю, полную славы, с мадридским клубом "Реал", остается под большим вопросом. По данным, распространенным радиостанцией COPE, мадридцы пока не предложили 39-летнему полузащитнику новый контракт.
Журналист Мигель Анхель Диас подчеркивает, что последний матч Ла Лиги против "Реал Соседад", который пройдет 24 мая на "Сантьяго Бернабеу", может стать прощальным вечером для Модрича. Некоторые источники сообщают, что на этой встрече ожидается искреннее прощание с болельщиками.
В то же время отмечается, что Хаби Алонсо, который может возглавить "Реал" в новом сезоне, не участвовал в принятии решения о судьбе Модрича. Это означает, что решение клуба могло быть принято исключительно в рамках руководства.
Модрич и в этом сезоне остался важной фигурой для команды. Он провел 55 матчей, забил 4 гола и сделал 9 ассистов. Несмотря на свой возраст, опыт Луки и его действия на поле без зависимости от других делают его бесценным активом для "Реала".
Если мадридский клуб не изменит своего мнения и в ближайшие дни не предложит новое соглашение, мир футбола станет свидетелем перехода еще одной легенды на другую страницу.
Редакция Zamin.uz внимательно следит за возможными последними днями Модрича в "Реале". Как вы думаете о его уходе? Он все еще нужен команде?