Angliya Kubogi doirasidagi qiziqarli o‘yinda “Arsenal” jamoasi “Sauthempton” maydonida 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lib, turnirdan chiqib ketdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvdan so‘ng jamoa bosh murabbiyi Mikel Arteta o‘z fikrlarini matbuot anjumanida bildirdi. U raqib jamoani g‘alabasi bilan samimiy tabrikladi va “Sauthempton”ning “Uembli”ga yo‘l olganini ta’kidladi.
Shu bilan birga, “Arsenal” jamoasi bu bosqichga yetib bormagani tabiiy holat ekanini qayd etdi. Arteta o‘z so‘zlarida jamoaning yaxshi imkoniyatlarga ega bo‘lganini, ammo ulardan samarali foydalana olmaganini aytdi.
Kiritilgan gollar “Arsenal” darajasiga mos kelmagani sababli mag‘lubiyatga duch kelishganini tan oldi. Uzoq paslarga qarshi samarali harakat qila olmaslik jamoa uchun muammo bo‘lganini, ayniqsa birinchi bo‘limda bu kamchiliklar ko‘zni qamashtirganini ta’kidladi.
Raqibning bir necha yakkama-yakka vaziyat yaratgani va ikkinchi gol ham shunday vaziyatdan kelib chiqqani haqida gapirdi. Murabbiy mavsum davomida turli qiyinchiliklar yuzaga kelishi tabiiyligini aytdi.
Hozir “Arsenal”da ketma-ket ikki muvaffaqiyatsiz natija borligini, shuning uchun jamoa o‘zini qayta tiklashi va maydonda o‘z kuchini namoyish etishi kerakligini ta’kidladi. Endi harakatlar so‘zlashi lozimligini qo‘shimcha qildi.
Uning bayonoti futbol ishqibozlari uchun jamoaning kelgusidagi raqobatga tayyorgarligi va maydondagi intilishlari haqida aniq tasavvur berdi. Muxlislar bundan keyin yanada samarali va hissiyotlarga boy o‘yinlarni kutishlari mumkin.

В интересном матче в рамках Кубка Англии команда «Арсенал» проиграла на поле «Саутгемптона» со счётом 1:2 и выбыла из турнира. Об этом сообщил Zamin.uz.
После встречи главный тренер команды Микель Артета поделился своими мыслями на пресс-конференции. Он искренне поздравил соперника с победой и отметил, что «Саутгемптон» вышел на «Уэмбли».
При этом Артета отметил, что для «Арсенала» естественно не пройти дальше этого этапа. Он сказал, что у команды были хорошие возможности, но они не смогли эффективно ими воспользоваться.
Он признал, что поражение связано с тем, что забитые голы не соответствовали уровню «Арсенала». Неспособность эффективно действовать против длинных передач стала проблемой для команды, особенно в первом тайме эти недостатки были заметны.
Тренер рассказал о том, что соперник создал несколько один на один, и второй гол также возник из такой ситуации. Он отметил, что в течение сезона естественно возникают различные трудности.
Сейчас у «Арсенала» два неудачных результата подряд, поэтому команда должна восстановиться и показать свою силу на поле. Он добавил, что теперь должны говорить действия.
Его заявление дало футбольным болельщикам чёткое представление о подготовке команды к будущей борьбе и стремлениях на поле. Болельщики могут ожидать более эффективные и эмоциональные игры в дальнейшем.