пасмурно ветер 2.9 м/с, З
10-iyun kuni Toshkentdagi “Bunyodkor” stadionida bo‘lib o‘tadigan muhim bahs – O‘zbekiston va Qatar milliy terma jamoalari o‘rtasidagi Jahon chempionati saralash o‘yini oldidan muhim yangilik e’lon qilindi.
O‘zbekiston Futbol Assotsiatsiyasi (O‘FA) ma’lumotiga ko‘ra, bu safar uchrashuv uchun onlayn chipta savdosi amalga oshirilmaydi. Bu chora chiptalarning soxtalashtirilishining oldini olish va firibgarlik holatlarining takrorlanmasligi uchun joriy etilgan.
Shu sababli, chiptalarni faqat quyidagi maskanlarda oflayn tarzda sotib olish mumkin bo‘ladi:
1. “Humo Arena”
2. “Bunyodkor” stadioni
3. “Paxtakor” stadioni
Chiptalar maxsus kodlangan himoya tizimi bilan jihozlanadi. Ta’kidlanishicha, avvalgi o‘yinlarda firibgarlar elektron chiptalarni qalbakilashtirib, ko‘plab muxlislarning stadionga kirishiga to‘sqinlik qilgan.

Билеты на игру с Катаром продаются только на месте
10 июня на стадионе “Бунёдкор” в Ташкенте пройдет важный матч – отборочный матч чемпионата мира между национальными сборными Узбекистана и Катара, перед которым было объявлено важное нововведение.
По информации Федерации футбола Узбекистана (УФА), в этот раз онлайн-продажа билетов на встречу не будет осуществляться. Эта мера введена для предотвращения подделки билетов и повторения случаев мошенничества.
По этой причине билеты можно будет приобрести только в следующих местах оффлайн:
1. “Хумо Арена”
2. Стадион “Бунёдкор”
3. Стадион “Пахтакор”
Билеты будут оснащены специальной кодированной защитной системой. Подчеркивается, что на предыдущих матчах мошенники подделывали электронные билеты, что мешало многим болельщикам попасть на стадион.