BAA – O‘zbekiston: Terma jamoamiz bugun tarixiy yo‘llanma uchun maydonga tushadi!
Bugun futbolimiz uchun o‘ta muhim kun — Jahon chempionati 2026 yilgi saralash bosqichining 3-raundi 9-turidan o‘rin olgan BAA – O‘zbekiston uchrashuvi bo‘lib o‘tadi. Bellashuv Toshkent vaqti bilan soat 21:00 da start oladi.
Ushbu bellashuvda qayd etiladigan durang yoki g‘alaba natijasida Timur Kapadze boshchiligidagi O‘zbekiston milliy terma jamoasi Jahon chempionati yo‘llanmasini rasman qo‘lga kiritadi. Shu bois bugungi to‘qnashuv nafaqat futbolchilar, balki butun mamlakat uchun katta ahamiyatga ega.
Kapadze shogirdlariga ishonch baland!
Kapadze boshchiligidagi “oq bo‘rilar” saralashning bu bosqichida kuchli va barqaror o‘yin namoyon etdi. Har bir o‘yinda yurt bayrog‘ini sharaf bilan himoya qilgan futbolchilarimiz bugungi bahsda ham bizning ishonchimizni oqlashga intilmoqda.
Hakamlar brigadasi – Avstraliyadan
Bellashuvni avstraliyalik elit referilar brigadasi boshqaradi. FIFA hakami Shon Evans maydondagi asosiy nazoratni olib boradi. Unga qanotlarda hamyurtlari — Jorj Lakrindis va Ouyen Goldrik yordam berishadi.
• To‘rtinchi hakam — Jonatan Barreyro
• VARda — Aleksandr King
Bu hakamlarning barchasi xalqaro miqyosda tajribaga ega va FIFA turnirlarida ko‘p bor ishlashgan mutaxassislardir.
Bugungi bahs — bu shunchaki uch ochko uchun kurash emas. Bu — milliy sharaf, millionlab yurtdoshlar orzusi va butun avlodlar intizori uchun kechadigan to‘qnashuv. “Oq bo‘rilar”ga bugungi bellashuvda omad, kuch va g‘alaba tilab qolamiz!

ОАЭ – Узбекистан: Наша сборная сегодня выйдет на поле для исторического матча!
Сегодня очень важный день для нашего футбола — пройдет матч Узбекистана с ОАЭ в рамках 3-го раунда отборочного турнира чемпионата мира 2026 года. Состязание начнется в 21:00 по ташкентскому времени.
В этом матче ничья или победа позволит национальной сборной Узбекистана под руководством Тимура Кападзе официально получить путевку на чемпионат мира. Поэтому сегодняшнее противостояние имеет большое значение не только для футболистов, но и для всей страны.
Доверие к ученикам Кападзе высоко!
Под руководством Кападзе «белые волки» продемонстрировали сильную и стабильную игру на этом этапе отбора. Наши футболисты, которые с гордостью защищали флаг страны в каждом матче, стремятся оправдать наше доверие и в сегодняшнем поединке.
Судейская бригада — из Австралии
Матч будет судить элитная судейская бригада из Австралии. Судья ФИФА Шон Эванс будет осуществлять основной контроль на поле. Ему будут помогать соотечественники — Джордж Лакриндис и Оуэн Голдрик.
• Четвертый судья — Джонатан Баррейро
• VAR — Александр Кинг
Все эти судьи имеют международный опыт и много раз работали на турнирах ФИФА.
Сегодняшний матч — это не просто борьба за три очка. Это — национальная честь, мечи миллионов соотечественников и столкновение, которое ждет целое поколение. Желаем «белым волкам» удачи, силы и победы в сегодняшнем противостоянии!