Yamal Ronaldu haqida fikr bildirdi
Ispaniya terma jamoasi va “Barselona” futbolchisi Lamine Yamal portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu haqida fikr bildirdi, deb xabar berdi euro-football.ru.
Payshanba kuni 17 yoshli futbolchi Fransiya darvozasiga dubl kiritib, jamoasini Millatlar Ligasi finaliga olib chiqdi (5:4). Hal qiluvchi o‘yin yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi — Luis de la Fuentening jamoasi Portugaliyaga qarshi maydonga tushadi. Portugaliya yarim finalda Germaniyani 2:1 hisobida mag‘lub etgan.
Yamal shunday dedi: “Ronaldu bilan to‘qnash kelishmi? Krishtianu — afsona, u hurmatga loyiq. Men o‘z ishimni qilib, bu o‘yinda g‘alaba qozonishga harakat qilaman.”

Ямал высказался о Роналду
Игрок сборной Испании и клуба «Барселона» Ламине Ямал высказался о португальском нападающем Криштиану Роналду, сообщает euro-football.ru.
В четверг 17-летний футболист забил дубль в ворота Франции, выведя свою команду в финал Лиги наций (5:4). Решающий матч состоится в воскресенье — команда Луиса де ла Фуэнте выйдет на поле против Португалии. Португалия в полуфинале обыграла Германию со счетом 2:1.
Ямал сказал: «Встретиться с Роналду? Криштиану — легенда, он заслуживает уважения. Я буду делать свою работу и постараюсь выиграть в этой игре.»