“Manchester City” muxlislari mavsumiy abonementlar qoidasidagi o‘zgarishlar sababli klubga qarshi sudga murojaat qildi, deb euro-football.ru xabar bermoqda.
The Guardian ma’lumotiga ko‘ra, savdogarlar uyushmasi a’zolaridan iborat “Trade Union Blues” guruhi “Leigh Day” yuridik firmasi yordamida klub tomonidan abonement egalariga qo‘yilgan talablarni sudda rad etmoqchi.
Yangi qoida asosida abonementni uzaytirish uchun muxlislar bir mavsumda kamida 16 ta APL uy uchrashuviga borishlari kerak. Ulardan atigi 6 ta o‘yinga chipta boshqa kishiga berilishi yoki qaytarilishi mumkin.
Muxlislar buni har bir kishining shaxsiy holatini hisobga olmaydigan va iste’molchilar huquqini buzuvchi tizim deb hisoblamoqda. Ularning fikricha, bu yondashuv doimiy tashrif buyurolmaydigan muxlislarni kamsitadi. Klubga ko‘ra, umumiy 37 ming abonentning o‘rtacha 8 foizi uy o‘yinlariga bormaydi.

«Болельщики «Манчестер Сити» подали в суд на клуб»
Фанаты “Manchester City” подали в суд на клуб из-за изменений в правилах сезонных абонементов, сообщает euro-football.ru.
По данным The Guardian, группа “Trade Union Blues”, состоящая из членов ассоциации торговцев, намерена оспорить в суде требования, выдвинутые клубом к владельцам абонементов, с помощью юридической фирмы “Leigh Day”.
Согласно новым правилам, для продления абонемента фанаты должны посетить как минимум 16 домашних матчей АПЛ за сезон. Из них только на 6 игр билет может быть передан другому лицу или возвращен.
Фанаты считают это системой, которая не учитывает индивидуальные обстоятельства каждого человека и нарушает права потребителей. По их мнению, такой подход унижает тех фанатов, которые не могут посещать матчи постоянно. По данным клуба, в среднем 8 процентов из 37 тысяч абонентов не посещают домашние игры.