Lamine Yamal FIFA 2026 uchun Visa’ning global elchisi bo‘ldi
Kanada, Meksika va AQShda bo‘lib o‘tadigan bu tarixiy mundial oldidan Visa karta egalari uchun eksklyuziv imkoniyatlar taqdim etadi — Barselonada Yamal bilan uchrashuv, shaxsiy imzoli sovg‘alar va boshqa syurprizlar.
Visa’ning SEMEA (Markaziy va Sharqiy Yevropa, Yaqin Sharq va Afrika) bo‘yicha marketing direktori Tarek Abdalla ta’kidlashicha, Yamal — futbolning jasoratli, hayajonli va ilhomlantiruvchi kelajagini ifodalaydi.
Yamal bir nechta rekordlarni yangilagan, texnikasi, tezligi va maydondagi aql-zakovati bilan millionlab muxlislarni o‘ziga jalb qilgan. U shunday dedi:
“Futbol bu oddiy o‘yin emas — u odamlarni birlashtiradigan, quvonch baxsh etadigan kuch. Visa bilan hamkorlik menga bu ishtiyoqni dunyo bilan bo‘lishish imkonini beradi”.
Visa FIFA’ning rasmiy to‘lov texnologiyalari hamkori sifatida sport orqali tenglik, inklyuzivlik va yangi imkoniyatlarni targ‘ib qiladi.

Ламине Ямал стал глобальным послом Visa для FIFA 2026
Когда до начала чемпионата FIFA 2026™ осталось ровно 1 год, Visa (NYSE: V) объявила, что выбрала самого яркого молодого таланта в мировом футболе Ламина Ямала своим глобальным послом.
Перед этим историческим чемпионатом мира, который пройдет в Канаде, Мексике и США, Visa предлагает владельцам карт эксклюзивные возможности — встречу с Ямалом в Барселоне, персонализированные подарки и другие сюрпризы.
Директор по маркетингу Visa в SEMEA (Центральная и Восточная Европа, Ближний Восток и Африка) Тарек Абдалла отметил, что Ямал олицетворяет смелое, захватывающее и вдохновляющее будущее футбола.
Ямал обновил несколько рекордов и привлек миллионы поклонников своей техникой, скоростью и умом на поле. Он сказал:
“Футбол — это не просто игра — это сила, которая объединяет людей и приносит радость. Сотрудничество с Visa дает мне возможность поделиться этой страстью с миром”.
Visa, как официальный партнер по платежным технологиям FIFA, продвигает равенство, инклюзивность и новые возможности через спорт.