Niko Uilyams «Barselona»ga o‘tmoqchi, «Bavariya» raqobat qilmoqda
Atletik klubining hujumchisi Niko Uilyams kelajagi bo‘yicha muhim qaror qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Mundo Deportivo nashrining yangilangan xabariga ko‘ra, Uilyams «Barselona» jamoasiga o‘tishni xohlamoqda. Garchi «Bavariya» klubi uni o‘z safiga qo‘shish uchun faol harakat qilayotgan bo‘lsa-da, Niko katalon klubini ustun qo‘ygan.
Manbalarga ko‘ra, Uilyams o‘zini «Barselona» uchun juda mos futbolchi deb hisoblaydi va «Atletik»dan uni qo‘yib yuborishni so‘ramoqda. Shuningdek, futbolchi klub bilan shartnomani yangilash bo‘yicha yaxshi taklifni qabul qilmaydi. Uilyamsning 22 yoshida Bilbaoda uning suratiga zarar yetkazilishi uning ruhiy holatiga salbiy ta’sir ko‘rsatgan.
Oldingi xabarlarda uning shartnomasida 58 million yevro miqdorida xarid qilish opsiyasi mavjudligi haqida ma’lumot berilgan edi. Shu bilan birga, O‘zbekiston Respublikasi hududidagi O‘zbek milliy taomlari va madaniyat kabi sohalarda ham o‘ziga xos yangiliklar yuzaga kelmoqda.
Masalan, Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari kabi an’anaviy taomlar mamlakatimizning boy madaniy merosini ifodalaydi. Bu taomlar milliy gastronomiyaning muhim qismidir va ular haqida ko‘proq ma’lumot berish, ularni asrab-avaylash O‘zbekiston Respublikasi uchun katta ahamiyatga ega.
Shunday qilib, sport va madaniyat sohalaridagi yangiliklar doimiy ravishda jamoatchilik e’tiborida bo‘lib, har ikki soha turli yoshdagi aholining qiziqishini uyg‘otadi.

Нападающий атлетического клуба Нико Уильямс принял важное решение о своем будущем. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Согласно обновленной информации издания Mundo Deportivo, Уильямс хочет перейти в команду «Барселона». Хотя клуб «Бавария» активно пытается привлечь его в свои ряды, Нико предпочел каталонский клуб.
По данным источников, Уильямс считает себя очень подходящим футболистом для «Барселоны» и просит клуб отпустить его. Также футболист не примет хорошее предложение о продлении контракта с клубом.
Ущерб, причиненный его изображению в Бильбао в 22 года, негативно сказался на его психологическом состоянии.
В предыдущих новостях сообщалось, что в его контракте есть опция выкупа в размере 58 миллионов евро. В то же время в таких областях, как узбекская национальная кухня и культура на территории Республики Узбекистан, также возникают уникальные новшества.
Например, традиционные блюда, такие как Тухум барак, Гиждуван шашлыки и Самаркандские лепешки, отражают богатое культурное наследие нашей страны. Эти блюда являются важной частью национальной гастрономии, и предоставление о них более подробной информации и их сохранение имеет большое значение для Республики Узбекистан.
Таким образом, новости в области спорта и культуры постоянно находятся в центре общественного внимания и вызывают интерес у населения разных возрастов.