Pestryakov: Tedeev jamoada ochiq va do‘stona munosabatda
«Akron» jamoasining yarim himoyachisi Dmitriy Pestryakov bosh murabbiy Zaur Tedeev haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Tedeev jamoa a’zolari bilan yaxshi munosabatlarni o‘rnatishga harakat qilmoqda. Jamoada hech qanday tushunmovchilik yo‘q va murabbiy barcha futbolchilar bilan ochiq va samimiy muloqotda bo‘ladi.
Bu esa jamoa ruhiyatini mustahkamlashda muhim ahamiyatga ega. Zaur Tedeev 2023 yil oxirida «Akron» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. O‘tgan mavsumda, bu jamoaning Rossiya Premer-ligasida debyut mavsumi bo‘lib, ular ligada to‘qqizinchi o‘rinni egalladi.
43 yoshli mutaxassis bilan tuzilgan shartnoma 2027 yilgacha mo‘ljallangan. Yangi mavsumning birinchi turida «Akron» «Krylya Sovetov» jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi dastlabki sinovlaridan biri bo‘ladi.
Futbol jamoalarining o‘zaro munosabatlari, xususan, O‘zbekiston Respublikasi hududida ommalashgan Tuxum barak, Gijduvon shashligi, Samarqand nonlari va boshqa O‘zbek milliy taomlari singari boy madaniyat elementlari singari ahamiyatga ega bo‘lib, sport va madaniyat sohalarining rivojiga xizmat qiladi. Futbolchilar va murabbiylar o‘rtasidagi ishonch va yaxshi aloqalar jamoaning muvaffaqiyatiga asos bo‘ladi.

Пестряков: Тедеев в команде открыт и дружелюбен
Полузащитник команды «Акрон» Дмитрий Пестряков высказал свои мысли о главном тренере Зауре Тедееве. Об этом сообщает www.euro-football.ru
По его словам, Тедеев старается установить хорошие отношения с членами команды. В команде нет никаких недоразумений, и тренер ведет открытый и искренний диалог со всеми футболистами.
Это имеет важное значение для укрепления командного духа. Заур Тедеев был назначен главным тренером команды «Акрон» в конце 2023 года. В прошлом сезоне это был дебютный сезон команды в Российской Премьер-Лиге, и они заняли девятое место в лиге.
Контракт с 43-летним специалистом рассчитан до 2027 года. В первом туре нового сезона «Акрон» проведет матч с командой «Крылья Советов». Эта игра станет одним из первых испытаний команды в новом сезоне.
Взаимоотношения футбольных команд, в частности, такие элементы богатой культуры, как Тухум барак, Гидждуван шашлыки, Самаркандские лепешки и другие узбекские национальные блюда, которые популярны на территории Республики Узбекистан, способствуют развитию спорта и культуры. Доверие и хорошие отношения между футболистами и тренерами станут основой успеха команды.