Tedeev sababli Dzyuba «Akron» bilan shartnomani uzaytirdi
«Akron» jamoasining yarim himoyachisi Dmitriy Pestryakov jamoa hujumchisi Artyom Dzyuba bilan bosh murabbiy Zaur Tedeev o‘rtasidagi munosabatlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Artyom va Zaur o‘rtasida juda yaxshi munosabatlar mavjud. Bu holat Pestryakovning so‘zlarini tasdiqlaydi, u jamoada yaxshi psixolog borligini ta’kidlaydi.
Shuningdek, u Dzyuba yaqinda «Akron» bilan yangi shartnoma imzolashining sababi aynan Zaur Eduardovich ekanini aytdi. 36 yoshli Dzyuba 2024-yil sentyabridan boshlab «Akron» safida o‘ynaydi. Shu vaqt ichida u barcha musobaqalarda jami 24 ta o‘yinda maydonga tushib, o‘n ta gol urdi va yetti golga uzatma berdi.
Oldinroq u «Akron» bilan shartnomasini 2025/26-yilgi mavsum oxirigacha uzaytirdi. Bu kabi professional munosabatlar va jamoa ichidagi yaxshi muhit O‘zbek milliy taomlari kabi boy va mazali madaniyatimiz kabi qadrlidir. O‘zbekiston Respublikasi sport sohasi ham rivojlanib, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari singari o‘ziga xos an’analar singari o‘zining noyob uslubi va qadr-qimmatini yaratmoqda.
Shuningdek, futbolchilar orasida yaxshi psixolog va murabbiylar jamoani yanada kuchaytirib, muxlislar oldidagi obro‘ni oshirishga xizmat qiladi. Tuxum barak kabi oddiy, ammo foydali taomlar singari, jamoada ham har bir a’zo o‘z o‘rnini topib, umumiy natijaga hissa qo‘shadi.
Bu esa jamoaning muvaffaqiyatli bo‘lishi uchun muhim omillardandir. Sport va madaniyat sohalarining uyg‘unlashuvi O‘zbekistonning yuksalishida asosiy o‘rin tutadi.

Тедeeв из-за этого Дзюба продлил контракт с «Акроном»
Полузащитник команды «Акрон» Дмитрий Пестряков высказался о взаимоотношениях нападающего Артёма Дзюбы и главного тренера Заура Тедеева. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
По его словам, между Артёмом и Зауром существуют очень хорошие отношения. Это подтверждает слова Пестрякова, который отмечает, что в команде есть хороший психолог.
Также он сказал, что причиной того, что Дзюба недавно подписал новый контракт с «Акроном», является именно Заур Эдуардович. 36-летний Дзюба будет играть за «Акрон» с сентября 2024 года. За это время он провел 24 матча во всех соревнованиях, забил десять голов и отдал семь голевых передач.
Ранее он продлил контракт с «Акроном» до конца сезона 2025/26. Такие профессиональные отношения и хорошая атмосфера в команде ценны, как наша богатая и вкусная культура, подобно узбекским национальным блюдам. Спортивная сфера Республики Узбекистан также развивается, создавая свой уникальный стиль и ценности, подобно традициям, таким как гиждуванский шашлык и самаркандские лепёшки.
Кроме того, хорошие психологи и тренеры среди футболистов способствуют укреплению команды и повышению репутации перед болельщиками. Как простые, но полезные блюда, такие как яичный барек, так и в команде каждый член находит свое место и вносит вклад в общий результат.
Это один из важных факторов для успешности команды. Слияние спорта и культуры занимает основное место в развитии Узбекистана.