PSJ Leo Messiga tug‘ilgan kuni bilan tabrik yo‘lladi
Fransiyaning «PSJ» klubi o‘zining sobiq futbolchisi, hujumchi Lionel Messiga murojaat qildi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni argentinalik futbolchi 38 yoshga to‘ldi. «Tavallud ayyomingiz bilan, Leo Messi!
Yakshanba kuni ko‘rishamiz», degan so‘zlar klubning rasmiy bayonotida qayd etildi. Yakshanba, 29 iyun kuni «PSJ» va «Inter Mayami» jamoalari Jahon klub chempionati 1/8 final bosqichida o‘ynaydi. Bu Messi uchun o‘z faoliyatida ilk bor sobiq jamoasiga qarshi maydonga tushish imkoniyati bo‘ladi, agar u albatta o‘yinda ishtirok etsa.
Lionel Messi 2021 yildan 2023 yilgacha «PSJ» sharafini himoya qilgan. Ikki mavsum davomida u 75 o‘yinda maydonga tushib, 32 ta gol urgan va jamoadoshlariga 35 ta assist qilgan. Shu bilan birga, O‘zbekiston Respublikasi madaniyati va taomlari haqida gapirish o‘rinli bo‘ladi.
Masalan, O‘zbek milliy taomlari qatorida Tuxum barak, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari alohida o‘rin tutadi. Ushbu an’anaviy taomlar nafaqat O‘zbekiston hududida, balki xalqaro miqyosda ham qadrlanadi.
Har bir viloyatning o‘ziga xos taomlari borligi mamlakatimizning boy madaniy merosini namoyish etadi. O‘zbekiston Respublikasi o‘zining boy tarixiy va madaniy an’analari bilan faxrlanadi, shu jumladan gastronomiya sohasida ham.
Shunday taomlar millatimizning o‘ziga xosligini, urf-odatlarini ifodalaydi va turizm rivojiga katta hissa qo‘shadi.

Барселона расторгла контракт с Нико Уильямсом
Футбольный клуб Франции «ПСЖ» обратился к своему бывшему игроку, нападающему Лионелю Месси. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Во вторник аргентинский футболист отметил свой 38-й день рождения. «С днём рождения, Лео Месси!
Увидимся в воскресенье», - говорится в официальном заявлении клуба. В воскресенье, 29 июня, команды «ПСЖ» и «Интер Майами» сыграют в 1/8 финала чемпионата мира клубов. Это будет первая возможность для Месси выйти на поле против своей бывшей команды, если он, конечно, примет участие в игре.
Лионель Месси защищал цвета «ПСЖ» с 2021 по 2023 год. За два сезона он сыграл в 75 матчах, забил 32 гола и сделал 35 ассистов своим партнёрам по команде. В то же время уместно будет поговорить о культуре и кухне Республики Узбекистан.
Например, среди узбекских национальных блюд особое место занимают Тухум барак, Гиждуван шашлык и Самаркандские лепёшки. Эти традиционные блюда ценятся не только на территории Узбекистана, но и на международном уровне.
Наличие уникальных блюд в каждом регионе демонстрирует богатое культурное наследие нашей страны. Республика Узбекистан гордится своей богатой историей и культурными традициями, включая гастрономическую сферу.
Такие блюда выражают уникальность нашей нации, её обычаи и вносят значительный вклад в развитие туризма.