Nair Tiknizyan birinchi o‘yinda «Crvena Zvezda» uchun gol urdi
Naïr Tiknizyan Belgradning "Crvena Zvezda" klubida debyut o‘yinida gol urdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea 23-iyun kuni sodir bo‘ldi. Tiknizyan avval Moskvaning "Lokomotiv" jamoasida to‘rt yil davomida o‘ynagan.
So‘nggi paytlarda u "Loko"dagi o‘z vaziyatidan norozi ekanligini ochiq aytgan edi. Hozirda esa u "Crvena Zvezda" klubi tarkibida 71-raqam bilan ishtirok etmoqda.
Serbiyaliklar uchun mazkur futbolchi katta ahamiyatga ega bo‘lib, u jamoaning hujum va himoya chizig‘ida muhim rol o‘ynashi kutilmoqda. Shuningdek, Tiknizyan yaqinda qora tog‘lik "Sutjeska" jamoasiga qarshi do‘stona o‘yinda ham maydonga tushdi va 23-daqiqada gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
O‘zbekiston Respublikasi sport olamida ham futbolga qiziqish ortmoqda. O‘zbek milliy taomlari va madaniy meros kabi qadriyatlar singari, sport ham millat ruhini ko‘tarishda muhim o‘rin tutadi.
Shuningdek, Gijduvon shashligi va Samarqand nonlari singari an’anaviy taomlar O‘zbekistonning mashhur brendlari sifatida e’tirof etilgan. Tuxum barak kabi milliy taomlar esa mahalliy aholi hayotida o‘ziga xos o‘rin tutadi.
Bu kabi qadriyatlar bilan bir qatorda, sport ham yosh avlodning salomatligi va jismoniy rivojlanishida muhim rol o‘ynaydi. Naïr Tiknizyan singari sportchilar o‘z jamoalariga katta kuch olib keladi va ularning faoliyati orqali xalqaro maydonda mamlakat nomi yanada mashhur bo‘ladi.
Futbolning rivojlanishi orqali O‘zbekiston Respublikasi yoshlarining dunyo sportiga bo‘lgan ishtiyoqi oshib boradi va bu jarayon davomida milliy qadriyatlar, madaniyat va an’analar saqlanib qoladi.

Найр Тикнизян в первом матче забил гол за «Красную Звезду»
Наир Тикнизян забил гол в своем дебютном матче за белградский клуб "Црвена Звезда". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Это событие произошло 23 июня. Тикнизян ранее играл в московском клубе "Локомотив" в течение четырех лет.
В последнее время он открыто выражал недовольство своей ситуацией в "Локо". В настоящее время он выступает за клуб "Црвена Звезда" под номером 71.
Для сербов этот футболист имеет большое значение, и ожидается, что он сыграет важную роль в атакующей и защитной линии команды. Также Тикнизян недавно вышел на поле в товарищеском матче против черногорского клуба "Сутйеска" и смог забить гол на 23-й минуте.
В спортивной сфере Республики Узбекистан также растет интерес к футболу. Спорт, как и национальные блюда и культурное наследие, играет важную роль в поднятии духа нации.
Кроме того, традиционные блюда, такие как гиждуванская шурпа и самаркандский хлеб, признаны известными брендами Узбекистана. Национальные блюда, такие как яичный барек, занимают особое место в жизни местного населения.
Наравне с такими ценностями, спорт также играет важную роль в здоровье и физическом развитии молодого поколения. Спортсмены, такие как Наир Тикнизян, приносят большую силу своим командам, и благодаря их деятельности имя страны становится более известным на международной арене.
Развитие футбола будет способствовать росту увлечения молодежи Республики Узбекистан мировым спортом, и в этом процессе будут сохранены национальные ценности, культура и традиции.