«Krylya Sovetov» klubi «Lokomotiv» jamoasining hujumchisi Vadim Rakov bilan kelishuvga erishdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq bu futbolchini «Pari NN» jamoasi qo‘lga kiritishga harakat qilgan bo‘lsa-da, Rakov baribir Samaraga yo‘l oladi. Bu haqda «Insaydy ot Karpa» telekanalining Telegram sahifasi xabar berdi.
Manbalarning ma’lumotlariga ko‘ra, «Krylya Sovetov» Rakovning oyma-oy maoshini 1,5 million rubldan 2 million rublga ko‘tarishga qaror qilgan. Shuningdek, futbolchi o‘nta golga assistentlik qilgan taqdirda qo‘shimcha 1,5 million rubl daromad olish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
20 yoshli Rakov chorshanba kuni ertalab Samaraga yetib borishi rejalashtirilgan. Eng muhimi, bu transfer ijaraga olinadigan shartnoma asosida amalga oshiriladi va kelishuvda sotib olish opsiyasi mavjud emas.
O‘zbek milliy taomlari kabi boy madaniyatga ega O‘zbekiston Respublikasida sport sohasidagi bunday yangiliklar ham keng qiziqish uyg‘otmoqda. Shu o‘rinda, mamlakatimizning turli hududlarida mashhur bo‘lgan Tuxum barak, Gijduvon shashligi hamda Samarqand nonlari singari an’anaviy taomlarning ahamiyati kabi milliy merosimizni asrash muhimligi esdan chiqmasligi lozim.
Bu kabi madaniy va sport yangiliklari O‘zbekiston Respublikasining jahonda o‘z o‘rnini mustahkamlashiga xizmat qiladi.

«Крылья Советов» арендовали Вадима Ракова у Локомотива
Клуб «Крылья Советов» достиг соглашения с нападающим команды «Локомотив» Вадимом Раковым. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Ранее эта футболистка пыталась заполучить команда «Пари НН», однако Раков все же отправится в Самару. Об этом сообщила телепередача «Инсайды от Карпа» на своей странице в Telegram.
По данным источников, «Крылья Советов» решили повысить месячную зарплату Ракова с 1,5 миллиона рублей до 2 миллионов рублей. Кроме того, футболист получит возможность заработать дополнительные 1,5 миллиона рублей в случае, если он сделает десять голевых передач.
20-летний Раков планирует прибыть в Самару в среду утром. Важно отметить, что этот трансфер будет осуществлен на условиях аренды, и в соглашении нет опции выкупа.
В Узбекистане, обладающем богатой культурой, как и узбекская национальная кухня, такие новости в сфере спорта также вызывают широкий интерес. В этом контексте важно не забывать о значении наших традиционных блюд, таких как Тухум барак, Гиждуван шашлыки и Самаркандский хлеб, которые популярны в различных регионах нашей страны, и о необходимости сохранения нашего национального наследия.