Vensan Kompani: «Bavariya» uchun muhim imkoniyatlar boy berildi
Bavariya jamoasining bosh murabbiyi Vensan Kompani Klublar jahon chempionatining guruh bosqichining uchinchi turida Benfika jamoasiga qarshi o‘yinda (0:1) jamoasining mag‘lubiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvning yagona goli 13-daqiqada Andreas Shelderup tomonidan kiritildi va o‘yinning taqdirini hal qildi. Kompani intervyusida aytishicha, birinchi bo‘lim muvaffaqiyatsiz kechgani va o‘yin sharoitlari silliq o‘yin ko‘rsatishga imkon bermaganini ta’kidladi. Ikkinchi bo‘limda jamoa ko‘plab imkoniyatlar yaratgan, lekin bir nechta to‘qnashuvlarni amalga oshira olmagan.
U futbol shunday ekan, imkoniyatlardan samarali foydalanish zarurligini qayd etdi. Guruhda Benfika yetakchi bo‘lib, yetti ochko to‘pladi. Bavariya esa olti ochko bilan ikkinchi o‘rinda turibdi.
1/8 finalda Myunxen jamoasi Braziliyaning Flamengo jamoasi bilan bahs olib boradi. Kompani jamoa oldida hali ko‘plab imkoniyatlar va sinovlar borligini bildirdi.

Венсан Компани: «Бавария» упустила важные возможности
Главный тренер команды "Бавария" Венсан Компани прокомментировал поражение своей команды в матче против "Бенфики" (0:1) на третьем туре группового этапа клубного чемпионата мира. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Единственный гол встречи был забит на 13-й минуте Андреасом Шелдерупом и решил судьбу игры. В интервью Компани отметил, что первый тайм прошел неудачно, и условия игры не позволили показать гладкий футбол. Во втором тайме команда создала множество возможностей, но не смогла реализовать несколько моментов.
Он подчеркнул, что в футболе важно эффективно использовать свои шансы. В группе "Бенфика" занимает первое место, набрав семь очков. "Бавария" же находится на втором месте с шестью очками.
В 1/8 финала мюнхенская команда встретится с бразильским клубом "Фламенго". Компани заявил, что у команды еще много возможностей и испытаний впереди.