Madridning "Real" jamoasining yarim himoyachisi Luka Modrich "Milan" klubiga o‘tishga tayyorlanmoqda. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
39 yoshli futbolchi erkin agent sifatida "rossoneri" bilan shartnoma imzolashi kutilmoqda. Modrich klubni Jahon klublar chempionati tugagach, darhol almashtiradi.
"Milan" sport direktori Igli Tare Luka Modrichni qabul qilishga tayyor ekanligini ta’kidlab, jamoaga yangi liderlar kerakligini bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Luka jiddiy maqsadlar qo‘ygan va sovrinlar uchun kurashadigan jamoada o‘ynashni istaydi.
Shu bois "Milan" uchun u asosiy o‘yinchilardan biriga aylanishi mumkin. Luka Modrich 2012 yildan beri "Real" sharafini himoya qilib kelmoqda.
Uning tajribasi va o‘yindagi yetakchilik qobiliyati "Milan" jamoasiga katta foyda keltirishi kutilyapti. Bu transfer "Milan"ning kelgusi mavsumdagi rejalari va maqsadlari uchun muhim bosqich bo‘ladi.
Modrichning jamoaga qo‘shilishi klubning raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi. Shu tariqa, Milan jamoasi yangi davrga qadam qo‘yadi.

Милан вскоре приведет Лука Модрича в команду
Полузащитник мадридского "Реала" Лука Модрич готовится к переходу в клуб "Милан". Об этом сообщает www.euro-football.ru.
39-летний футболист ожидается, что подпишет контракт с "россонери" в качестве свободного агента. Модрич сразу же сменит клуб после завершения чемпионата мира среди клубов.
Спортивный директор "Милана" Игли Таре подчеркнул, что готов принять Луку Модрича, отметив, что команде нужны новые лидеры. По его словам, Лука ставит серьезные цели и хочет играть в команде, которая борется за трофеи.
Таким образом, он может стать одним из ключевых игроков для "Милана". Лука Модрич защищает честь "Реала" с 2012 года.
Ожидается, что его опыт и лидерские качества принесут большую пользу команде "Милан". Этот трансфер станет важным этапом для планов и целей "Милана" в следующем сезоне.
Присоединение Модрича к команде будет способствовать повышению конкурентоспособности клуба. Таким образом, команда Милан вступает в новую эпоху.