Milan direktori Rafael Leauning Bavariya’ga o‘tishi haqida gapirdi
Portugaliyalik futbolchi Munichning yirik klublaridan biri uchun maqsadlardan biri hisoblanadi, bu haqda turli manbalar bir necha bor xabar berishgan. Igli Tare so‘zlariga ko‘ra, Leau – yuqori darajadagi o‘yinchi va jamoaning asosiy figurasi hisoblanadi.
Bavariya bilan bog‘liq hozirgi kunda hech qanday rasmiy taklif kelmagan. Ularning fikricha, bunday xabarlar matbuot tomonidan tarqatilgan taxminlardir.
Rafael Leauning Milan bilan shartnomasi 2028 yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt portalining ekspertlari 26 yoshli futbolchining qiymatini 70 million yevro deb baholamoqda.
Bu ma’lumotlar jamoa va futbolchining kelajagi haqidagi savollarni yanada ko‘proq keltirib chiqarmoqda. Milan rahbariyati va murabbiylar shtabi Leauning rivojlanishini davom ettirishga e’tibor qaratmoqda, shuningdek, o‘z loyihalarining markaziy o‘yinchilaridan biri sifatida uni saqlab qolishga intilmoqda.
Bavariya klubining qiziqishi haqida aytilayotgan gap-so‘zlar hozircha rasmiy tasdiqlanmagan va klub tomonidan rad etilgan. Shunday ekan, futbolchi va uning agentligi ham kelajakda qanday qarorlar qabul qilinishi haqida jamoa bilan yaqindan kelishib boradi.
Rafael Leau o‘zining tezligi va texnikasi bilan jamoa o‘yinida muhim rol o‘ynaydi, bu esa uni ko‘plab jahon klublari diqqat markaziga aylantirmoqda.

Директор Милана Рафаэль Леаунг поговорил о переходе в Байерн
Спортивный директор Милана Игли Таре прокомментировал информацию о заинтересованности клуба в нападающем Баварии Рафаэле Леау. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Португальский футболист является одной из целей для одного из крупных клубов Мюнхена, об этом сообщали различные источники несколько раз. По словам Игли Таре, Леау — игрок высокого уровня и ключевая фигура команды.
На данный момент никаких официальных предложений от Баварии не поступало. По их мнению, такие сообщения являются предположениями, распространенными прессой.
Контракт Рафаэля Леау с Миланом рассчитан до 2028 года. Эксперты портала Transfermarkt оценивают стоимость 26-летнего футболиста в 70 миллионов евро.
Эти данные вызывают еще больше вопросов о будущем команды и футболиста. Руководство Милана и тренерский штаб сосредоточены на продолжении развития Леау, а также стремятся сохранить его в качестве одного из центральных игроков своих проектов.
Разговоры о заинтересованности Баварии пока не получили официального подтверждения и были опровергнуты клубом. Таким образом, футболист и его агент также будут тесно согласовывать с командой, какие решения будут приняты в будущем.
Рафаэль Леау играет важную роль в игре команды благодаря своей скорости и технике, что делает его объектом внимания многих мировых клубов.