36 yoshli futbolchining amaldagi shartnomasi keyingi yil o‘rtalarida yakunlanadi. Mxitaryan o‘z intervyusida ta’kidlaganidek, u karerasini Saudiya Arabistoni yoki shunga o‘xshash mamlakatlarda davom ettirishni istamaydi.
U futbolni faqat o‘yin uchun o‘ynashini, pul uchun emasligini aytdi. Genrix Mxitaryan 2022 yil yozida "Romadan" "Inter"ga ko‘chib o‘tgan.
2024/25 mavsumida u barcha turnirlarda Milan jamoasi safida 51 ta o‘yin o‘tkazib, bitta gol urdi va beshta samarali uzatma amalga oshirdi. Shu bilan birga, futbolchining professional yondashuvi va o‘yin maqsadlari uning shaxsiyati va ishchanligini ko‘rsatadi.
U o‘z karerasida qaysi yo‘nalishda davom etishini aniq belgilab olgan va faqat o‘yin sifati va jamoaga foyda keltirishni ustun qo‘yadi. Mxitaryanning qarori ko‘plab futbol ixlosmandlari tomonidan qadrlanmoqda va u oldinda ham muvaffaqiyatli faoliyat ko‘rsatishini kutishmoqda.

Мхитарян отклонил предложения Саудовской Аравии
Полузащитник миланского "Интера" Генрих Мхитарян сообщил, что не примет предложения из Саудовской Аравии. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Контракт 36-летнего футболиста истекает в середине следующего года. Как отметил Мхитарян в своем интервью, он не хочет продолжать карьеру в Саудовской Аравии или подобных странах.
Он сказал, что играет в футбол только ради игры, а не ради денег. Генрих Мхитарян перешел из "Ромы" в "Интер" летом 2022 года.
В сезоне 2024/25 он провел 51 матч за миланскую команду во всех турнирах, забил один гол и сделал пять результативных передач. При этом профессиональный подход футболиста и его цели в игре демонстрируют его личность и трудолюбие.
Он четко определил, в каком направлении хочет продолжать свою карьеру, и ставит на первое место качество игры и пользу для команды. Решение Мхитаряна ценится многими футбольными болельщиками, и они ожидают, что он продолжит успешную карьеру в будущем.