Noyer: «Jara mag‘lubiyat uchun bahona bo‘lmaydi» – Bavariya haqida
Bavariya darvozaboni Manuel Noyer Klublar jahon chempionati doirasidagi Benfika bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinda (0:1) mag‘lubiyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Vensan Kompani jamoasi 13-daqiqada kiritilgan golga javob bera olmadi. Guruh oxirgi turidagi mag‘lubiyat sababli Myunxen jamoasi Benfikaga guruh birinchiligini boy berdi.
Noyerning aytishicha, issiq havoning o‘yin natijasiga ta’siri yo‘q, chunki ikkala jamoa ham bir xil sharoitda o‘ynadi.
Birinchi bo‘limda ikkinchisiga nisbatan kamroq kuch bilan o‘ynashganlari uchun jamoa o‘zlarini ayblaydi. Albatta, ko‘p imkoniyatlarni boy berishdi, raqib ham yaxshi o‘ynadi.
Endi esa birinchi bo‘limdagi muvaffaqiyatsiz o‘yinni tahlil qilish kerak. Ammo tanaffusdan keyin ko‘rsatgan o‘yinlari haqiqiy Bavariya uslubida bo‘lib, aynan shunday o‘ynashlari lozim.
Noyerning fikricha, keyingi o‘yinda barcha 90 daqiqa davomida shunday harakat qilsalar, muvaffaqiyatga erishishlari aniq.
Keyingi bosqichda Bavariya Flamengo bilan 1/8 finalda uchrashadi. Bu o‘yin jamoa uchun katta sinov bo‘ladi va ular o‘z kuchlarini to‘liq namoyish etishga harakat qilishadi.

Нойер: «Жара не может быть оправданием для поражения» – о Байере
Вратарь Баварии Мануэль Нойер высказался о поражении в матче против Бенфики в рамках клубного чемпионата мира (0:1). Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Команда Венсана Компани не смогла ответить на гол, забитый на 13-й минуте. Из-за поражения в последнем туре группы мюнхенская команда уступила Бенфике первое место в группе. По словам Нойера, жаркая погода не повлияла на результат игры, так как обе команды играли в одинаковых условиях.
Команда винит себя за то, что играла в первом тайме с меньшей энергией по сравнению со вторым. Конечно, они упустили много возможностей, соперник также сыграл хорошо.
Теперь нужно проанализировать неудачную игру первого тайма. Однако игра, показанная ими после перерыва, была в истинном стиле Баварии, и именно так они должны играть. Нойер считает, что если в следующем матче они будут действовать так все 90 минут, успех им обеспечен.
На следующем этапе Бавария встретится с Фламенго в 1/8 финала. Этот матч станет для команды большим испытанием, и они постараются полностью продемонстрировать свои силы.