«Chelsi» hujumchisi Liam Delap jamoa safida ilk bor gol urdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi Klublar jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turida «Esperans Tunis» darvozasiga gol urdi. Bu gol unga Enzo Fernandezning uzatmasidan so‘ng qilindi va hisobni 2:0 ga olib chiqdi.
Angliyalik futbolchi «Chelsi» safida uchinchi o‘yinda o‘zining ilk golini kiritdi. Liam Delap iyun oyining boshida «Ipsvich» klubidan «Chelsi»ga o‘tgan edi. Uning transfer qiymati 35,5 million yevroni tashkil etdi.
LiveResult.ru sayti «Esperans Tunis» va «Chelsi» o‘rtasidagi o‘yinni matnli onlayn translyatsiya orqali yoritmoqda. Agar «Chelsi» jamoasi g‘alaba qozonsa, u 1/8 finalga chiqadi.
Bu natija jamoa uchun muhim bosqich bo‘lib, jahon chempionatidagi davomiyligini ta’minlaydi. Enzo Mareski jamoasi uchun ushbu o‘yin katta ahamiyatga ega.

Лиам Делап забил свой первый гол за «Челси»
Нападающий «Челси» Лиам Делап забил свой первый гол за команду. Об этом сообщает www.euro-football.ru
22-летний футболист забил гол в ворота «Эсперанс Тунис» в третьем туре группового этапа клубного чемпионата мира. Этот гол был забит после передачи Энцо Фернандеса и вывел счет 2:0.
Английский футболист забил свой первый гол за «Челси» в третьем матче. Лиам Делап перешел в «Челси» из клуба «Ипсвич» в начале июня. Его трансферная стоимость составила 35,5 миллиона евро.
Сайт LiveResult.ru освещает матч между «Эсперанс Тунис» и «Челси» в текстовом онлайн-трансляции. Если команда «Челси» одержит победу, она выйдет в 1/8 финала.
Этот результат является важным этапом для команды и обеспечит ее продолжение в чемпионате мира. Матч имеет большое значение для команды Энцо Марески.