«Chelsi» «Esperans Tunis»ni yirik hisobda mag‘lub etdi
“Chelsi” Jahon klublari chempionati guruh bosqichining uchinchi, so‘nggi turida “Esperans Tunis” jamoasini mag‘lub etdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yin Filadelfiyadagi “Linkoln Faynenshel Fild” stadionida bo‘lib o‘tdi. “Moviylar” o‘yinning boshidan boshlab maydon ustunligini qo‘lga oldi, ammo gol faqat birinchi bo‘lim oxirida urildi. 45-daqiqada Adarabiyo to‘pni tezda oldi va Enzo Fernandezning erkin zarbasidan keyingi pasidan so‘ng darvozaga yo‘lladi.
Shu bilan birga, ikki daqiqa o‘tib, Fernandez Liam Delapga assistentlik qildi. Delap himoyachini ajoyib tarzda aldab, uzoq burchakka to‘pni joylab, o‘zining jamoa uchun birinchi golini kiritdi. Ikkinchi bo‘limda hujumlarning xavf darajasi kamaydi, lekin “Chelsi” to‘p ustidan nazoratni yanada oshirdi.
O‘yinning so‘nggi daqiqalarida maydonga tushgan Tayrik Jorj Krishtofer Nkunku tomonidan berilgan assist bilan hisobni 3:0 ga yetkazdi. London klubi guruhda olti ochko yig‘ib, ikkinchi o‘rinni egalladi va 1/8 finalda “Benfika” jamoasi bilan bahs olib boradi. “Esperans” esa guruhda uchinchi o‘rinda qolib, musobaqadan chiqarildi.
O‘yinning protokoli quyidagicha: “Esperans Tunis” 0:3 “Chelsi”. 45’ Adarabiyo Oluvatosin (0:1), 45’ Liam Delap (0:2), 90’ Tayrik Jorj (0:3). Jamoalarning asosiy tarkibi va zaxiradagi o‘yinchilar ro‘yxati berilgan.
Ushbu g‘alaba “Chelsi”ga jahon klublari chempionatida keyingi bosqichga yo‘l oldi. Musobaqa davomida jamoalar o‘z kuchini sinab ko‘rmoqda va muxlislar uchun manfaatli voqealar yuz bermoqda.

«Челси» крупно победил «Эсперанс Тунис»
“Челси” одержал победу над командой “Эсперанс Тунис” в третьем, последнем туре группового этапа чемпионата мира клубов. Об этом сообщает www.euro-football.ru
Игра прошла на стадионе “Линкольн Финансал Филд” в Филадельфии. “Синие” с самого начала матча завладели преимуществом на поле, но гол был забит только в конце первого тайма. На 45-й минуте Адарабийо быстро подобрал мяч и после свободного удара Энцо Фернандеса отправил его в ворота.
При этом, через две минуты Фернандес ассистировал Лиаму Делапу. Делап, великолепно обманув защитника, отправил мяч в дальний угол, забив свой первый гол за команду. Во втором тайме уровень угрозы атак снизился, но “Челси” еще больше увеличил контроль над мячом.
В последние минуты матча Тайрик Джордж, выйдя на поле, увеличил счет до 3:0 благодаря ассисту Кристофера Нкунку. Лондонский клуб набрал шесть очков в группе, заняв второе место, и встретится с командой “Бенфика” в 1/8 финала. “Эсперанс” же остался на третьем месте в группе и выбыл из турнира.
Протокол матча следующий: “Эсперанс Тунис” 0:3 “Челси”. 45’ Адарабийо Олуватосин (0:1), 45’ Лиам Делап (0:2), 90’ Тайрик Джордж (0:3). Представлены составы команд и список запасных игроков.
Эта победа позволила “Челси” пройти в следующий этап чемпионата мира клубов. В ходе турнира команды испытывают свои силы, и для болельщиков происходят интересные события.