Klublar jahon chempionati musobaqasida sakkizta jamoa pley-off bosqichiga yo‘l oldi va 1/8 finaldagi raqiblarini aniqladi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
D guruhida birinchi o‘rinni egallagan "Flamenqo" kuchli "Bavariya" jamoasi bilan bahs yuritadi. "Benfika" esa Myunxen jamoasini ortda qoldirib, "Chelsi" bilan o‘zaro kuch sinashadi.
"Palmeiras" qo‘shimcha ko‘rsatkichlar asosida "Inter Mayami"ni ortda qoldirib, chorak finalga yo‘l topish uchun boshqa braziliyalik jamoa – "Botafogo" bilan to‘qnash keladi. "Botafogo" o‘z guruhida ikkinchi o‘rinni egallab, "PSJ"dan keyin ikkinchi bo‘lgan.
Shunga ko‘ra, Parij jamoasi "Botafogo"ga qarshi o‘ynaydi, bu o‘yinda Lionel Messi avvalgi va hozirgi klublari o‘zaro raqobatlashadi.
Ushbu bahslar jahon klublari futboli tarixidagi muhim voqealardan biri bo‘lib, katta qiziqish bilan kutilyapti. Har bir jamoa o‘z kuchini ko‘rsatishga intiladi va musobaqaning keyingi bosqichiga chiqish uchun bor imkoniyatlarini ishga soladi.

Клубы определили пары 1/8 финала Чемпионата мира
В клубном чемпионате мира восемь команд вышли в стадию плей-офф и определили своих соперников в 1/8 финала. Об этом сообщает www.euro-football.ru
В группе D первое место занял "Фламенго", который будет сражаться с сильной командой "Бавария". "Бенфика" же, обойдя мюнхенскую команду, встретится с "Челси".
"Палмейрас", обойдя "Интер Майами" по дополнительным показателям, встретится с другой бразильской командой – "Ботафого", чтобы пробиться в четвертьфинал. "Ботафого" занял второе место в своей группе, став вторым после "ПСЖ".
Эти матчи являются одним из важных событий в истории футбола клубов мира и ожидаются с большим интересом. Каждая команда стремится продемонстрировать свои силы и использует все возможности, чтобы выйти в следующий этап турнира.