Adarabioyo «Chelsi» vaqti eng yaxshi o’yinchi deb topildi
Chelsi jamoasi Esperans Tunis ustidan 3:0 hisobida g‘alaba qozonib, Jahon klublar chempionatining 1/8 final bosqichiga yo‘l oldi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi bo‘lim oxirida hisobni Tosin Adarabioyo ochdi, undan ikki daqiqa keyin Liam Delap yana bir gol urdi. Ikkala golga ham Enzo Fernandez assistentlik qildi.
O‘yin yakunlanishidan avval Tayrik Jorj hisobni yanada oshirib, 3:0 ga olib chiqdi. Uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi birinchi gol muallifi, himoyachi Adarabioyo deb topildi. U nafaqat hisobda o‘z ismini qayd etdi, balki aniq uzatmalar bo‘yicha ham yetakchi bo‘ldi.
Uning uzatmalari juda samarali bo‘lib, 116 marta aniq pas berdi va atigi 4 marta xato qildi. Chelsi guruh bosqichini ikkinchi o‘rinda yakunlab, Flamengo jamoasidan keyin qolgan. Endi Enzo Mareski boshqaruvidagi Chelsi 1/8 finalda Benfika jamoasi bilan bahs olib boradi.
Bu o‘yinlar jamoaning keyingi bosqichga chiqish imkoniyatini belgilaydi va muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Chelsi jamoasi o‘zining kuchli o‘yin uslubi va taktik tayyorgarligi bilan raqiblariga qiyinchilik tug‘diradi.

Адарабийо был признан лучшим игроком матча «Челси»
Команда Челси одержала победу над Эсперансом Тунис со счетом 3:0 и вышла в 1/8 финала чемпионата мира среди клубов. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
В конце первого тайма счет открыл Тосин Адарабийо, а через две минуты Лиам Делап забил еще один гол. Оба гола были ассистированы Энцо Фернандесом.
Перед завершением игры Тайрик Джордж увеличил счет до 3:0. Лучшим игроком матча был признан автор первого гола, защитник Адарабийо. Он не только записал свое имя в протокол, но и стал лидером по точным передачам.
Его передачи были очень эффективными, он сделал 116 точных пасов и допустил всего 4 ошибки. Челси завершил групповой этап на втором месте, уступив команде Фламенго. Теперь Челси под руководством Энцо Марески в 1/8 финала встретится с командой Бенфика.
Эти игры определят шансы команды на выход в следующий этап и вызывают большой интерес у болельщиков. Команда Челси создаст трудности своим соперникам благодаря своему сильному стилю игры и тактической подготовке.