Sobiq Samarqandning "Krylya Sovetov" jamoasi hujumchisi Sergey Kornilenko Rossiya terma jamoasi va Fransiyaning "PSJ" klubida to‘p surayotgan darvozabon Matvey Safonovning faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Kornilenko "Match TV" telekanalidagi chiqishida Safonovning kelajagi haqida gapirar ekan, uning "PSJ"dan qayerga o‘tishi mumkinligi borasida o‘z fikrini aytdi. Unga ko‘ra, Matvey uchun Angliyani tanlash ma’qul bo‘ladi, chunki u doimiy o‘yin amaliyotiga ega bo‘lishi lozim.
Kornilenko ayni paytda Safonov o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatayotganini ta’kidladi. Bundan oldin matbuotda "Bornmut" va "Galatasaroy" klublari Safonovga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar chiqqan edi. Matvey o‘tgan yil yozida Krasnodar jamoasidan Parijning yirik klubi "PSJ"ga o‘tgan.
Transfer qiymati 20 million yevro miqdorida baholangan. Shu vaqt mobaynida u "PSJ" bilan to‘rtta trofey yutib olgan.
Kornilenko fikricha, darvozabon uchun asosiy vazifa muntazam maydonga tushish va o‘z ustida ishlashdir. Safonovning kelajakdagi muvaffaqiyati haqida ko‘plab mutaxassislar ijobiy fikrda.

Корниленко порекомендовал Сафонову английский клуб
Бывший нападающий самаркандской команды "Крылья Советов" Сергей Корниленко высказал мнение о деятельности вратаря Матвея Сафонова, который играет за сборную России и клуб "ПСЖ" во Франции. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Корниленко, говоря о будущем Сафонова в эфире телеканала "Матч ТВ", высказал свое мнение о том, куда он может перейти из "ПСЖ". По его словам, для Матвея будет предпочтительнее выбрать Англию, так как ему необходимо иметь постоянную игровую практику.
Корниленко в настоящее время отметил, что Сафонов показывает себя с хорошей стороны. Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что клубы "Борнмут" и "Галатасарай" проявляют интерес к Сафонову. Матвей перешел из команды "Краснодар" в крупный клуб Парижа "ПСЖ" прошлым летом.
Стоимость трансфера оценивалась в 20 миллионов евро. За это время он выиграл с "ПСЖ" четыре трофея.
По мнению Корниленко, главная задача для вратаря — это регулярно выходить на поле и работать над собой. Многие специалисты положительно оценивают будущее успехи Сафонова.