Xabi Alonso: Din Hyüysen «Real» jamoasining asosiy o‘yinchisi
Madridning “Real” jamoasining yangi o‘yinchisi Din Hyuysen bosh murabbiy Xabi Alonso tizimida muhim o‘rin egalladi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli markaziy himoyachi jamoaning ikki ilk Klublar jahon chempionati o‘yinida asosiy tarkibda maydonga tushib, har ikkala uchrashuvda ham oxirigacha maydonda bo‘ldi. Marca nashrining ta’kidlashicha, Alonso allaqachon Hyuysenga jamoaning asosiy figurasi sifatida qaramoqda.
Chunki u hujumlarni boshlashda noyob qobiliyatga ega, to‘p bilan bosim ostida ham to‘g‘ri qaror qabul qila oladi va aniq pas uzata oladi. Din Hyuysen esa iyun oyining boshida Angliyaning “Bornmut” klubidan 62,5 million yevroga Madridga ko‘chib o‘tgan.
Juma kuni esa Madrid jamoasi Klublar jahon chempionati guruh bosqichining uchinchi turidan joy olgan “Red Bull Zaltsburg”ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Bu o‘yin jamoaning keyingi yo‘nalishini belgilashda muhim bo‘ladi.
Hyuysenning maydondagi faoliyati va taktika tushunchasi jamoa uchun katta foyda keltirmoqda. Madrid klubi uchun uning ishtiroki katta umidlarni uyg‘otmoqda.

Хаби Алонсо: Дин Хюйсен является основным игроком команды «Реал»
Новый игрок мадридского "Реала" Дин Хьюйсен занял важное место в системе главного тренера Хави Алонсо. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
20-летний центральный защитник вышел в стартовом составе команды в двух первых матчах клубного чемпионата мира и провел на поле все 90 минут в обоих встречах. Как отмечает издание Marca, Алонсо уже рассматривает Хьюйсена как ключевую фигуру команды.
Поскольку он обладает уникальной способностью начинать атаки, может принимать правильные решения под давлением с мячом и точно пасовать. Дин Хьюйсен в начале июня подписал контракт с мадридским клубом на сумму 62,5 миллиона евро, перейдя из английского "Борнмута".
В пятницу мадридская команда проведет матч против "Ред Булл Зальцбург" в третьем туре группового этапа клубного чемпионата мира. Эта игра станет важной для определения дальнейшего направления команды.
Деятельность Хьюйсена на поле и его понимание тактики приносят большую пользу команде. Его участие вызывает большие надежды у мадридского клуба.