Santos klubining prezidenti Marselo Teysheyra Neymar bilan mehnat shartnomasini uzaytirish yuzasidan fikrlarini bildirdi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, 33 yoshli hujumchi klub bilan joriy yil oxirigacha yangi shartnoma imzolagan. Prezidentning aytishicha, bu kun Santos futboli uchun juda muhim va tarixiy sanadir.
U bu voqeani klub muxlislariga sovg‘a deb atadi. Neymar, o‘n raqamli futbolchi sifatida, jamoada qolmoqda.
Hozirgi qayta qurilish davrida Neymarga nafaqat maydonda, balki undan tashqarida ham ehtiyoj bor edi. Bu fikrlar klub matbuot xizmati tomonidan taqdim etildi.
Eslatib o‘tamiz, Neymar Santos tarbiyalanuvchisi hisoblanadi. U 2025 yil boshida “Al-Hilal” bilan shartnomasini bekor qilib, klubga qaytgan.
Shu yil ichida Neymar Santos safida 12ta o‘yinda maydonga tushib, 3ta gol urdi va 3ta golga assistentlik qildi. Neymarning jamoaga qaytishi va shartnoma yangilanishi klub uchun muhim voqea bo‘ldi.

Неймар официально подтвердил, что останется в «Сантосе» – мнение президента
Президент клуба "Сантос" Марсело Тейшейра высказал свои мысли о продлении контракта с Неймаром. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Ранее стало известно, что 33-летний нападающий подписал новый контракт с клубом до конца текущего года. По словам президента, этот день является очень важной и исторической датой для футбола "Сантос".
Он назвал это событие подарком для болельщиков клуба. Неймар, играя под десятым номером, остается в команде.
В текущий период реконструкции Неймару была нужна поддержка не только на поле, но и за его пределами. Эти мысли были представлены пресс-службой клуба.
Напоминаем, что Неймар является воспитанником "Сантоса". В начале 2025 года он вернулся в клуб, расторгнув контракт с "Аль-Хилал".
В этом году Неймар провел 12 матчей за "Сантос", забил 3 гола и отдал 3 голевые передачи. Возвращение Неймара и обновление контракта стали важным событием для клуба.