Bu haqda jurnalist Xose Felix Diyaz xabar berdi. Manbaga ko‘ra, "kataloniyaliklar" 17 yoshli yarim himoyachining transferi bo‘yicha ilg‘or muzokaralar olib bormoqda.
Ushbu futbolchi Braziliyaning eng istiqbolli o‘yinchilaridan biri sifatida tanilgan. Tomonlarning yaqin orada kelishuvga erishishi kutilmoqda.
2025 yilda Ze Lukas barcha musobaqalarda 17 ta o‘yin o‘tkazgan, ammo hali gol yoki assist bilan ajralib qolmagan. Transfermarkt mutaxassislari uning bozor qiymatini uch million yevro atrofida baholamoqda.
Shuningdek, avvalroq Barselona 19 yoshli qanot hujumchisi Runi Bardgji bilan Kopenhagen klubidan kelishuvga erishgani ma’lum bo‘lgan. Bu transferlar kataloniyaliklar jamoasining kelajakdagi rejalarini yanada kuchaytirishga qaratilgan.
Ze Lukas kabi yosh va salohiyatli futbolchilar jamoaga yangi nafas olib kirishi mumkin. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi yosh iste’dodlarga alohida e’tibor qaratmoqda.
Barselona o‘zining an’anaviy o‘yin uslubini saqlagan holda, yangi avlod futbolchilarini yetishtirishga intilmoqda. Shuning uchun ham bunday transferlar muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

«Барселона» может приобрести ведущий талант Бразилии
Основной полузащитник команды Спорт Ресифи Зе Лукас может продолжить свою карьеру в клубе Барселона. Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Хосе Феликс Диас. По информации источника, "каталонцы" ведут активные переговоры по трансферу 17-летнего полузащитника.
Этот футболист признан одним из самых перспективных игроков Бразилии. Ожидается, что стороны в ближайшее время достигнут соглашения.
В 2025 году Зе Лукас провел 17 матчей во всех соревнованиях, но пока не выделился голом или ассистом. Специалисты Transfermarkt оценивают его рыночную стоимость около трех миллионов евро.
Также ранее стало известно, что Барселона достигла соглашения с клубом Копенгаген по 19-летнему крайнему нападающему Руни Барджи. Эти трансферы направлены на дальнейшее укрепление планов каталонцев на будущее.
Молодые и перспективные футболисты, такие как Зе Лукас, могут привнести новую жизнь в команду. Руководство клуба и тренерский штаб уделяют особое внимание молодым талантам.
Барселона стремится воспитывать новое поколение футболистов, сохраняя свой традиционный стиль игры. Поэтому такие трансферы имеют важное значение.