Darvin Nunes 5 yilga Napoli bilan shartnoma imzoladi
«Liverpul» hujumchisi Darvin Nunyes «Napoli» bilan shartnoma shartlarini kelishib oldi. Bu haqida www.euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Nikolo Skira ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, 26 yoshli urugvaylik futbolchi «Napoli» bilan 2030 yilgacha amaldagi mehnat shartnomasini imzolash arafasida turibdi.
Agar transfer amalga oshsa, uning yillik maoshi Italiyada besh million yevro miqdorida bo‘ladi. Shuningdek, klub rahbarlari Nunyesning transferi bo‘yicha muzokaralarni davom ettirmoqda. O‘z navbatida, futbolchi Saudiya Arabistoni chempionatidan kelgan bir necha takliflarni rad etgan.
2024/25 yilgi mavsumda Nunyes barcha musobaqalarda jami 47 o‘yinda maydonga tushib, yetti ta gol urgan va yetti ta golli uzatma amalga oshirgan. Darvin Nunyesning «Napoli»ga o‘tishi jamoaga hujum chizig‘ida kuch qo‘shishi kutilmoqda. Ushbu transfer klub uchun muhim qadam sifatida baholanmoqda va uning kelajagi hozircha ijobiy ko‘rinmoqda.

Дарвин Нунес подписал контракт с Наполи на 5 лет
Нападающий «Ливерпуля» Дарвин Нуньес согласовал условия контракта с «Наполи». Об этом сообщает www.euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Николо Скира. По данным источника, 26-летний уругваец на грани подписания действующего трудового контракта с «Наполи» до 2030 года.
Если трансфер состоится, его годовая зарплата составит пять миллионов евро в Италии. Также руководители клуба продолжают переговоры по трансферу Нуньеса. В свою очередь, футболист отклонил несколько предложений из чемпионата Саудовской Аравии.
В сезоне 2024/25 Нуньес сыграл в 47 матчах во всех турнирах, забив семь голов и сделав семь голевых передач. Переход Дарвина Нуньеса в «Наполи» ожидается как усиление атакующей линии команды. Этот трансфер оценивается как важный шаг для клуба, и его будущее на данный момент выглядит позитивно.